Forumi Kuq E Zi
 Vetem per ty... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
 Vetem per ty... Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1 Vetem per ty... Empty Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:08

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne  Vetem per ty... 871976 po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

2 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:08

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
 Vetem per ty... 38aaaaaaaaaaaaaaaaaasdf
" KUR MALLI ME MER PER TY "

Kur malli të ket marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli syt edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetmi
edhe zemra të qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
se tek unë do të jeshë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:09

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nëse të tjerët do të pyesin
Se cila është ajo vajzë
E cila të deshti shumë....
Tregoju....
Tregoju shokëve të tu dhe asaj
Se nuk jam e bukur....
Tregoju se sytë e mi nuk janë as të zi
E as të kaltërt....
Tregoju se janë të dhimbshëm....
Të vajtushëm....
E të përlotur....
E prej aty rrjedh e vazhdon
Se të dua përgjithmonë
Tregoju të lutem!!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

4 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:10

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
 Vetem per ty... Vetemty
    VETEM TY

Une Vetem Ty Te Dua,
Per Ty Jap Jeten,
Te Dua Ty Me Shum Se Veten…,
Mos Me Largo Nga Zemra..Shiko Më Shumë,
Kur Te Largohem Nga Syte,
Mos Ma Mbylle Deren, Se Jam Fati Yt,
Mos Me Thuaj Jeto, Kur Jeta Nuk Ka Kuptim,
Mos Me Thuaj Te Qesh, Kur Nuk Kam Gezim,
Zerin Ma Degjoj Ne Telefon,
Dhe Si Me Duket Nuk E Di,
Prape Me Puth,
Me Perqafon,
Kur Ti E Mbylle Telefonin,
Zerin Tend E Degjoj Perseri,
Une Te Dua Dhe Ti Kte Shum Mire E Din!
Kur Jeta Te Deshperon,
E Fati Shpinen Te Kthen,
Kur Jeta Te Behet Monoment,
Mos Harro...Se Egziston Nje Njeri Qe Ty Te Don,
Te Dua, Te Adhuroj,
Te Puth, Te Perqafoj,
Sa Te Jem Gjall, Mos Harro..
Vetem Ty Te Dashuroj.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

5 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:10

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
    VETEM PER TY


Vetem Per Ty, Enderroj Endrrat, Me Te Bukura....
Vetem Per Ty, Thuri Ardhmerin, E Diteve Te Lumtura....

Vetem Per Ty, Mendoj Ne Vetmi...,
Vetem Per Ty, E Dashura Ime, E Bukura Bukuri...,

Ne Yjet e Nates, Veshtroj, Me Vemendje...,
Ne Netet E Gjata, Te Ledhatoj E Perqafoj...,

Ne Ditet Me Veshtira, Kerkoj Diellin, E Arte...,
Per Te Te Perqafuar, Se Ate, E Deshiroj Dit E Nat...,

Vetem Per Ty, Shkruaj Keng, Pa Mbarim...,
Vetem Per Ty, Beso O Shpirti Im....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

6 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:11

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
    VETEM PER TY

Kur Udhetoj Dhe Tretem Ne Mendime,
Kur Ndjej Te Rrahurat E Zemres Sime,
Kur Te Shoh Dhe Veshtroj Ne Sy,
Mendoj Vetem, Per Ty.

Ne Mengjeset E Pranveres.
Ne Flladin E Diteve Te Veres,
Kut Te Shiqoj Me Lote Ne Sy.
Mendoj,vetem per ty.

Kur I Gezohem Dashuris Sone
Dhe Kur Merzia Mbizoteron,
Kur Te Kujtoj Me Lote Ne Sy,
E Ndjej Se Te Dua Vetem Ty.

Ne Emer Te Jetes, Dashuris
Kur Te Kalojne Ditet E Rinise,
Do Ndalem...Dhe Prap Do Te Veshtroj Ne Sy
Sepse....Te Dua Vetem Ty.
 Vetem per ty... 89cabae585666aa3d66f467


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

7 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:11

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
 Vetem per ty... Dashurii
 Vetem per ty... Dashurii
Nuk dua të përmbahem përsëri
të dorëzohem dua
Nuk dua të fshihem në hije
në diell të shfaqësohem dua
Nuk dua të errësoj vështrimin
rrudha buzëqeshjesh dua
Nuk dua netëve të frikësohem
përqafimesh dua ngrohtësinë
Nuk dua të ëndërroj se si
të jetoj dua me ty dashuri.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

8 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:12

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
 Vetem per ty... 200618952499552aa0000f1
Sonte do udhëtoj
të kacavirrem në urën e shpirtave tanë
do udhëtoj përtej horizonteve
të së përditshmes
të bukurave
të sigurtave
do udhëtoj me sy të shkallmuar
gati për vetëtima
furtuna
detëra të tërbuar
Ti fli
unë do ëdërroj për Ty.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

9 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:12

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
 Vetem per ty... Inin01en7
Eja këtu përqafim ëndërr
dy duar të të përkëdhelin
tani që ke kaq shumë nevojë
detit të mendimeve tua t`i largohesh

Eja dhe natën do ta trullos
të arratisemi në monopatet melodike të yjeve
eja pluhurin nga sytë të ta përzë
dhe ç’farë krahët t`i lidh
eja, unë do të jap thikën të presësh
çdo nyje që të përkul

Mos u tremb,
në pëllëmbën e dorës tënde puthje do të le
çelsa t`i përdoresh në rrugët e pasioneve tua

Eja
edhe nëse fryma ime të thërras
mos u frikëso, frymën tënde nuk grabis

Eja shpirti im
të të jap gjithçka dëshira të lindi
me puthje të të pushtoj
në kaltërsinë e qiellit tënd
dëshmi të le timen dashuri

Eja këtë natë që mendimet për Ty
lëmsh janë bërë në kraharorin tim
e me lenë pa gjumë
Eja
dhe unë në sy dua të të shoh
kur do të të them:
Të gjitha t`tuat shpirti im, e vetëm dhimbja jote mua


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

10 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:13

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
 Vetem per ty... Merrme01bl6
Merrmë

Merrmë sonte merrmë
me dy krah, me dy puthje
në një qilim që fluturon
të shoh botën nga lart
në yje ngushëllomë

Dhe bëhet nata magjike
krah u jep tingujve që udhëtojnë
ëndrra me aromë kanelle dhe frymë blini
nën qerpikë të pushojnë

Zbresin yjet dhe përkulen në përqafim
koha rrëshqet si glinë në trupin tim
ëndrra ime që mu dhurove akoma pa të ëndërruar
Përqafimi im , asgjë nga Ty s'është e tepruar


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

11 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:14

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
S`është vonë për dashuri


Më jep duart tua
të mbjell lulen
që mbanë në vete aromën tënde
dhe ta ujis me vargun tim

Më jep sytë e tu
të shoh lindjen e agimeve
që shkëlqejnë prej vesës së lotëve
dhe ta mbush liqenin e dashurisë

Më jep zërin tënd
të ndjej cicërimën e kanarinës
që shkrihet në notat e pentagramit
dhe ta këndoj elegjinë e përjetshme!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

12 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 20 Apr 2013, 05:15

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
 Vetem per ty... Engjelli1yv7
Engjëjt ekzistojnë


Natë memece
bota po fle e qetë
zogu çapkën
përpëlitet t`ringjallë
këngën e blertë
n`kopshtin e shpirtit
ku ëndrra kryqëzohet
çdo mëngjes
e lulja këputet për lulen

Degën mos e thyej
mbi pipin e papranisë
ngrite shikimin kah rruga
ku rrezja e diellit puth qiellin
dhe valët e detit
bëhen një
me hapat e mia prej shtegtari
[/b][b]Shkallëve t`qiellit do ngjitëm
deri te porta e parajsës
atje, ku ëndrra e natës
palos shpirtin tim t`vockël
dhe mëngjeset zbardhin
me lindjen tonë të dytë

Sa vit-dritë paskam kërkuar
si lypës leckaman
mungesën e munguar...

Kush tha se engjëjt nuk ekzistojnë?!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

13 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Tue 14 May 2013, 12:41

luani

luani
Administrator
Administrator
Vetem nje puthje,
nje perqafim,
e ne qiellin e endrrimeve sdo kishte ma re,
dhe deti i trazuar sdo kishte me dallge ,
dhe nga vullkani s'do dilte ma llave,
dhe sdo kishte rrebesh as shi,
rrezet e dillit qet qet ,
copza ylber do shperndan mbi ne te dy.
dhe jeta do merrte koncept teri,
ne themel te saje fjala DASHURi

14 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Tue 14 May 2013, 14:02

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nuk Kam Lot me Qe Te Qaj Per Dashurin E Syve Te mi.....
Sinqerisht nuk Kam Edhe Pse Per Mu Sdon Tja Dij Ai.....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

15 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sun 19 May 2013, 06:46

Klio

Klio
Moderator
Moderator
vetem ty do te tdua
sepse pamvarsisht gjithshkaje e ti mke dasht dikur mua


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

16 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sun 19 May 2013, 10:56

Angel

Angel
Princeshe
Princeshe
E dogja shpirtin.

17 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sun 19 May 2013, 16:24

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
NUk
e DI a MUNd Me MFaL Me Ma Lonn ZeMRen Pa FJaL , Me HaP DRIt DERIn e
DIeLLiT e Me TBo PRINCESH e QeLLiT , TUeLem GJUNJe e TKeRKoJ FaLJe
TReNDaFILIn Ta DHuROJ , Du Me Bo DICKa SI Ne PRRaLLa Sa TJeM GJaLL Le Ta
KuJTOJ , CaSTeT HeR i Ke PERJeTuaR DHe ME SHPIR Je CoPTUaR DHe Me MaLL
UNNe I KUJToJ Se NUk MUnDeM TI HaRRoJ , NUk Po MUnDEm Qe Ta BeSoJ NUk Po
MUNDEM Ta BeSoJ Qe DaSHNia JoNe PRRaLLoRe Si NJe LOJ KTUu PeRFUnDoII ♥♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

18 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Fri 24 May 2013, 08:35

Klio

Klio
Moderator
Moderator
EDHE SONTE PA TI PA SYT E TU
E TA DISH MI ZEMER SE SHUM ME KE MUNGU
NATEN ZEMRA IME
TPAFSHA NTBUKRAT ENDERRIME
NATEN ZEMER E NE ENDERR DO TE TSHIKOJ
TA DI TPAKTEN SE JE GJALL E QE TA KUPTOSH SE SHUM TE DASHUROJ


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

19 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Fri 24 May 2013, 10:13

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
vetem per ty
s´po shti gjume ne sy
ti me qene me mua
me síshe largua

20 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Tue 11 Jun 2013, 09:27

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
sa
her te shoh syt pikojn lot dua te te shoh po nuk mundem dot dua tjem
serish po jo smundemi as un as ti fati kish shkrujt qe un tretem per
sgjalli e tjeter dashuri


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

21 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Tue 11 Jun 2013, 11:21

luani

luani
Administrator
Administrator
Vetem per ty ndiej mall,
vetem per ty endrroj,
vetem syte e tu ne enderr i kujtoj,
vetem ti me jep shpre,
te ti gjej shume energji,
vetem tek ti pres me shprese,
te madhen DASHURI...
Nuk ka urugan ne bote ,
nga ndjenjat e mija ta fshije.

22 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 15 Jun 2013, 10:57

Klio

Klio
Moderator
Moderator
-"" Ke dicka tunduse ..ksHu si trazuse .. veprimet e tua shUùm munduesSe .. cdoO gjestt i joti t'jep 1 tjeter kuptimm ..s'loOdhem moO t mendoHem se kam gjett gjYsmeN e sHpirtitt timmM .. !!!!!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

23 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Tue 02 Jul 2013, 17:17

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
E Dua Ate Njeri Qe Hesht Shume. . . .Po Kur Flet i Hesht Te Gjithe. . . .!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

24 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Wed 03 Jul 2013, 05:51

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Jam ulur dhe qiellin shikoj,
me yllin me te bukur te krahasoj.
Nje yll tjeter me ftoi ne vallezim,
e un i thashe jo se e kam yllin tim.


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

25 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Wed 03 Jul 2013, 05:52

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Shekspiri ka thene me dashuro
ose me urre te dyja jane ne favorin tim
nese me dashuron,
do me kesh gjithmone ne
nese me urren do me
kesh gjithmone ne mendje .


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

26 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 06 Jul 2013, 06:34

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
"Vetem ne te dy, a thua se ishim te vetmit njerez ne bote, te ngerthyer me mugetiren, akordet dhe shiun, e, megjithate, te ndare pergjithmone, pa asnje ure, pa asnje mirekuptim, pa asnje fjale, por vetem ne pranine e disa flakerimeve te mistershme ne kufinjte e jetes brenda nesh, te cilat i shikonim dhe i keqkuptonim - ai, ne menyren e vet, dhe une, ne menyren time, si dy shurdhmemece te verber, pa qene as shurdhe, as memece e as te verber...Thjesht donim qetesine qe i falnim njeri-tjetrit"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

27 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sat 06 Jul 2013, 11:42

luani

luani
Administrator
Administrator
Emrin tend ne zemer e kam shkruar,

se aty ti e meriton,

kush pretendon ta nxjerre,

aq shume gabon,

te kam kyqyr brenda,

dhe kodin e kam fshire,

jeto ne zemren time,

se askund s'do ndihesh me mire...

28 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Sun 07 Jul 2013, 05:25

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ndonjëherë dëshiroj që të mos të kisha takuar kurrë, sepse kur të shkoja për të fjetur në mbrëmje, mos ta dija se është dikush si ty atje jashtë.Ata që të duan nuk "mashtrohen" nga gabimet që ke bërë ose nga imazhet e errëta që ke ti për veten. Ata të kujtojnë që je e bukur, kur ndihesh e shëmtuar; të kujtojnë që je e plotësuar, kur ndihesh e thyer; të thonë se je e pafajshme, kur ndihesh fajtore; të tregojnë se cili është qëllimi yt, kur je konfuze. Ka heshtje qe jane dhurate, te tjera qe vrasin e nuk kane kuptim. Ka fjale te drejta, fjale te gabuara, fjale te thena apo te heshtura. Per te mos bere keq. Fjale te pritura , te peshperitura. Ka fjale , ka heshtje. Nje 'jam' e munguar. Nje 'me vjen keq' e pa thene. Nje 'pezullim' i pambushur. Ka heshtje qe presin mberritjen e nje shpjegimi, per te shuar mundimin e atyre perseve pa kuptim.Jeta s'është e drejtë. Është vetëm më e drejtë se vdekja.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

29 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Thu 25 Jul 2013, 15:10

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Buze te paputhura
buze te paprekura
edhe te lyera shemtuar ngjani

sy te pergjumur
sy te dehur
edhe zgjuar te verber ngjani

Trup i lodhur nga gjumi i sapozgjuar
floke te trishta nga dora braktisur
shpirt i revoltuar me trupin grindur

Nga marrazi rrezikoni te shpertheni


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

30 Vetem per ty... Empty Re: Vetem per ty... prej Thu 25 Jul 2013, 15:11

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Une dhe Ti

Te perqafuar sebashku ne qendrojme,
nen krahet e njeri tjetrit ne enderrojme
ne hapsiren pa fund jemi duke udhetuar,
dhe me yjet formojme fjalen te dua.

Syte e tu i japin drite zjetes time,
zemra jopte dashuri zemres time,
dhe kur jam i trishtuar ti je aty
dhe me thua te dua vetem ty.

Ti je endrra qe une shoh cdo nate
ti je ajri qe fryme une marr
ti je dielli qe me ngroh
te Dua vetem ty me beso.

Per nje cast me ndali fryma erdhe ti
dhe me dhe nga fryma jote jetova perseri
cdo rrahje e zemres time ty te kerkon,
imazhi yt brenda meje jeton.

Dashuria per ty eshte pa kufi,
dashuria per ty eshte sakrifice,
dhe sikur te humbisja jeten vetem per ty
Dashuria do te jetonte per ne te dy.


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons