Forumi Kuq E Zi
5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Albstr10

Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos thënë edhe më shumë. Sipas librit të famshëm Kamasutra ekzistojnë 69 pozicione seksi. Pasi femrat i kanë provuar të tëra, kanë konkluduar në 5 më të preferuarat (me të drejtë), të cilat do t’i analizojmë më poshtë. Por para se të shkojmë atje do doja të rikujtonim pozicionet më të njohura sipas Kamasutra.

Bashkimi i Akrepit
Bashkimi i Elefantit
Bashkimi i Breshkës
Bashkimi i Boas
Bashkimi i Maces
Pozicioni i Gërshërës
Pozicioni i Llotos
Pozicioni i Bambusë
Pozicioni i Misionarit
Pozicioni i Leruesit
Pozicioni i Hënës
Pozicioni i Kallëmbit
Pozicioni i Andromakës
Bashkimi i Fluturës
Bashkimi i Bretkosës
Pozicioni i Kovacit
Pozicioni i kërcimit të misionarit
Pozicioni i Ibrikut
Bashkimi i Lopës
Pozicioni i hapjes së madhe
Bashkimi i Midhjes
Bashkimi i Tigrit
Bashkimi i Gaforres
Bashkimi i Shqiponjës
Pozicioni i Lugës
Bashkimi i Oktapodit
Pozicioni i përputhjes së përsosur
Pozicioni i Yllit
Bashkimi i Emeu (një zog australian)
Pozicioni lëvizja e mullirit
Bashkimi i Deas
Bashkimi i Majmunit
Pozicioni i Tigrit
Pozicioni i Peshores
Pozicioni i të dashuruarve
Pozicioni i Lëkundëses
Pozicioni Idra (emër mbreti Indian)
Pozicioni Ying e Yiang
Bashkim i Pezulluar
Bashkimi i Ujkut
Pozicioni i Shtyllës
Pozicioni i Kalërimit
Bashkimi i Bletës
Bashkimi i Antilopës
Bashkimi i Gazellës
Pozicioni i pemës me fruta
Pozicioni i Shërbëtores
Pozicioni i Amazonës
Pozicioni lëvizja e rrotës


5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Women-10
Woman on top – Pozicioni i Kalërimit

Është një nga pozicionet më të preferuara të grave, pasi këtu ndihen se e gjithë situata ndodhet nën kontrollin e tyre. Dhe siç është e njohur pushteti ka veti afrodisiake. Pozicioni në fjalë të ofron shumë variacione. Në qoftë se je nga ata që i përkasin shkollës së vjetër, lere partneren të të kalërojë ashtu si do ajo. Mos harro ta ndihmosh pak gjatë ngritjeve – uljeve, duke e kapur prej vithesh. Ti shtrihesh në shpinë ndërsa ajo gjunëzohet mbi ty duke të rrethuar me kofshët e saj. Dinamizmi dhe energjia e saj janë të jashtëzakonshme pasi ritmi, shpejtësia dhe tipi i stimulit varen ekskluzivisht nga ajo. Ka të ngjarë të mos i pëlqejë ky pozicion sidomos nëse ndjen pasiguri me format e saj trupore. Një mënyrë alternative për këtë pozicion është të shkoni në kanape ose në karrige. Ulu, mbështetu pak prapa dhe ule partneren mbi vete. Të jesh i sigurtë se do të kënaqet shumë, pasi do të ketë mundësinë të lëvizë lirisht, ndërsa ti krahas depërtimit të thellë në të mund të përdorësh gjuhën mbi gjoksin e saj për ta sjellë eksitimin në kulm. Pavarësisht se lëvizjet e tua këtu janë të kufizuara për shkak se e gjithë loja dominohet nga femra, stabiliteti i krijuar mund të jetë një pikënisje e mirë për skena të tjera më të nxehta…


5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Missio10
Missionary – Pozicioni i Misionarit

E di që në mendjen e shumë njerëzve ky është pozicioni më i parashikueshëm dhe i mërzitshëm, por kjo ndodh vetëm kur mungon pasioni dhe kreativiteti… Ndaj merr masat e tua sa nuk është vonë… shtrije gruan në krevat, hapi këmbët, vuri duart mbi kokën e saj dhe shtyje poshtë… Në këtë pozicion ajo ngre vithet lart dhe i lëvizë në formë ciklike (rrethore). Gratë çmenden të tregosh dominimin tënd në shtrat. Në mënyrë që të rrisësh nivelin, përpiqu t’i flasësh fjalë të pista, pëshpëriti në vesh se ç’ke ndërmend t’i bësh dhe thuaji se do të dëgjosh emrin tënd pak para përfundimit…
5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Positi10
Pozicioni i Shërbëtores

Ky pozicion është një mundësi e mirë për t’iu larguar rutinës së shtratit. E vetmja gjë që duhet bërë është ulja e partneres në një sipërfaqe të barabartë me lartësinë e mesit tënd, për shembull, mbi një tavolinë, mbi lavatriçe, mbi piano apo mbi pjesën e përparme të makinës. Në këtë rast, ajo zgjatet në send ndërsa ti e penetron. Sa më hapur të jenë këmbët e saj aq më mirë është për ty, pasi në këtë mënyrë rriten mundësitë që të prekësh pikën G. Veç kujdes, se për shkak të depërtimit të thellë në të rrezikon të përfundosh shpejt. Prandaj, ndalu pak para momentit kritik dhe stimulo klitorin e saj në mënyrë që të ndodheni në të njëjtën fazë kur t’i rihyni lojës.
5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Albstr10
Spooning – Pozicioni i Lugës

Nga kjo listë sigurisht që nuk mund të mungonte ky pozicion. Femrat çmenden të ndiejnë gjoksin e burrave tek prekë shpinën e tyre. Gruaja mbështetet në krah me këmbët e përthyera. Një pozicion shumë i përshtashëm që të lejon të përkëdhelësh gjoksin dhe klitorin e saj duke e sjellë një hap pranë orgazmës. Shtrihu prapa saj, kaloje këmbën e saj mbi tënden dhe tërhiqe pas duke e puthitur vetes. Një qëndrim i rehatshëm dhe shumë sensual që do t’ju kënaqë të dyve.
5 pozicionet më të preferuara të grave në seks! Doggy-10
Doggy Style – Bashkimi i Lopës

Edhe pse ndoshta s’e pret, gratë e parapëlqejnë këtë pozicion. U pëlqen të gjunjëzohen dhe ti të depërtosh pas tyre, dhe kënaqen akoma më shumë nëse përkulesh dhe ti e rrëshqet gishtrinjtë e njomur midis kofshëve të tyre, duke luajtur me klitorin e tyre e duke i kafshuar lehtazi mbi supe./AlbStroka/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons