Forumi Kuq E Zi
Si ti mbijetojmë stresit të provimit Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Si ti mbijetojmë stresit të provimit Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Si ti mbijetojmë stresit të provimit Empty Si ti mbijetojmë stresit të provimit prej Mon 25 Feb 2013, 10:17

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Si ti mbijetojmë stresit të provimit School10
Koha e provimeve është njëra ndër më stresueset ne shkollë, qoftë ajo në shkollë fillore, të mesme apo edhe në universitet. Madje edhe studenti më I mirë ka mjaftë presion. Ndjekë hapat pauses që ti mbijetoni stresit të provimit dhe ta ngritni performancën si rezultat.
Krijo një orar duke u bazuar në provimet tuaj. Plani juaj duhet të përfshij shumë kohë për të mësuar, pushime të rregullta gjatë mesimit si dhe një gjumë të plotë. Edhe në qoftëse nuk shkoni hap mbas hapi sipas planit tuaj, të pakten do ju ndihmojë që të organizoni një qasje rreth provimeve.
Mendo pozitivisht. Një provim vendimtar në fund të shkolles suaj mund të ngritë në mënyrë të dukshme nivelin e stresit. Adoptoje thënjën “Unë mund ta bëjë këtë” dhe jo duke menduar se çfarë do të ndodhë në qoftëse nuk do të punoj shumë mirë në provim.
Fillo shumë herët përgatitjet. Qendro larg njerzëve shqetsues, të ndenjurit me persona të tillë sidomos në kohën kur jeni në stress të provimit, do ta ngrisë atë, andaj zgjidh personat më të cilet ndiheni të relaksuar sepse në këtë mënyrë do të ju ndihmojnë në pozitivitet dhe optimizem.
Mësoni në mënyrë logjike por me ndryshime të atu këtushme. Lënda më e vështirë në të cilen ju gjithmonë keni probleme, kërkon më shumë vëmendje. Tregoju prindërve tu që të ju japin hapesirën dhe kohën e mjaftueshme, në qoftëse është nevoja sigurisht. Pasi që disa prinër mund të ju mbeshtesin dhe mund të ju ndihmojnë shumë që ta ulni nivelin e stresit gjatë periudhes së provimeve. Tregoju atyre që ju duhet të fokusoheni në mënyrë që ti mbijetoni stressit të provimeve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

2Si ti mbijetojmë stresit të provimit Empty Re: Si ti mbijetojmë stresit të provimit prej Tue 05 Mar 2013, 14:06

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
keshilla me e mir esht te mesosh e ne ket menyr merr nota te mira e largon edhe stresin


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons