Forumi Kuq E Zi
Histori e vertet Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Histori e vertet Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Histori e vertet Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Histori e vertet Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Histori e vertet Empty Histori e vertet 12/9/2011, 19:39

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ISHTE NJEHERE NJE DJALE DHE NJE VAJZE . BABAI I VAJZES kishte nje punishte armeberese . djali iku nga fshati i tij dhe shkoi ne fshatin e vajzes . atje u fut ne pune ne kete punishte . atje njohu vajzen , u dashuruan , oh kaq lehte nuk e di ? pyetini vete . mendonin te jetonin bashke deri kur erdhi nje njeri me pushtet ne ate fshat . ai kishte nje djale . ky djale ishte i pagdhendur dhe mjaft i pandjeshem . ky djale pa njehere vajzen dhe e pelqeu dhe si i pagdhendur qe ishte nuk vajti ti fitonte zemren kesaj vajze por shkoi dhe i tha babait te vet . du te mar kete vajze per vete . i jati si njeri mew pushtet qe ishte shkoi dhe i tha te jatit te vajzes . PAS TRE DITESH DO VI TE MAR VAJZEN TENDE PER DJALIN TIM DHE BEHU GATI . I JATI I VAJZES I THA CUPES SE VET POR AJO NUK PRANOI POR AI I THA . NUK KEMI ZGJIDHJE TJTER .AI NJERI KA PYSHTET MBI NE DHE MUND TE BEJ CTE DOJE . E MERZITUR VAJZA PRANOI DUKE E MIRATUAR EDHE ME DASHURINE E VET . I JATI I VAJZES NGAQE ISHTE I VARFER DHE NUK I BENTE DOT PAJE VAJZES . I BRI [DHENDRIT ] nje pistolete artizanale .si dhurate . tani cdo gje ishte pergatitur . nusja dasmoret dhe prisnin te vinte [dhendri ] ai. erdhi me cubat e tij duke kaleruar dhe duke ngritur jo vetem tym por edhe nje zemerim nder njrez . tani djali dhe vasha qe duheshin bene dicka . ata mallkuan armen e cila ishte dhurata per dhen...] . ata thane mos shkrepte kure kjo arme ne duart e atij njeriu . . pra sic thame [dhendri zbriti nha kali ] dhe pa nusen , mori pistoleten dhe mori shenje te gjuante , por ajo nnuk punoi , oh ai u ndie kaq i turperuar nga kjo dhurate e pavlrere . shkrepi perseri prape jo . inati i tij u ndez menjehere , nderkohe djali dhe vajza qe duheshin po shikonin njini tjtrin dhe po qeshnin . . [dhendri i pa dhe e puptoi dhe drejtoi armen E TIJ TJTER dhe mori shenje djalin . oh tani te gjithew ngrine . ajo vasha mori [dhuraten ate armen dhe e drejtoi tek dhendri , cubat e atij te gjithe drejtuan armen te vajza , te gjithe po prisnin . o perendi . e mori fjalen djali . ai u lut ne gjunje vajzes qe aq shume e donte . ZEMER ULE ARMEN . NUK DO VDESIM POR DO JETOJME TE DASHURUAR ME Z EMER , NUK DO KEM TRUPIN TEND POR KAM GJITHMONE ZEMREN TENDE . ULE ARMEN . E SHKRETA VAJZE , E ULI ARMEN . KUR AJO E ULI . [DHENDRI E NGRITI PRAPE ARMEN E TIJ DHE GODITI PER VDEKJE DJALIN . O PERENDI DASHURIA VDIQ . MBAROI . KU DO JETE ZEMRA IME TANI ? VAJZA MORI ARMEN [DHURATEN ] PERSERI DHE E DREJTOI NE KOKE . AJO VDIQ NE DASHURINE E SAJ . AI MALLKIM U KTHYE NE MREKULLI TE CMENDURISE . DASHURIA . TE DY VDIQEN PER TE JETUAR NE DASHURI DHE TE GJITHE JETUAN PER TE VDEKUR NE DASHURI . JA KU JAM DHE UNE . KU JENI DHE JU . MOS JAM I CMENDUR ?UNE NJOH VETVETEN . A E NJIHNI JU VETEVETEN ? A BEHENI PJESE E KESAJ CMENDURIE ?

https://kuqezi.albanianforum.net/

2Histori e vertet Empty Re: Histori e vertet 12/9/2011, 21:58

Vizitor

Anonymous
Vizitor
shume e hidhur e trishtuese

3Histori e vertet Empty Re: Histori e vertet 25/1/2013, 06:14

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Me ne fund erdhi koha qe ta le ket tragjedi pas kraheve.
Jam i lire perseri.
Per te gjith ata qe nuk e dijna akoma se cka me ka ndollur mua, gje e cila eshte normale pasi familja ime e ka mbajt sekret, un jam Gangoja dhe sapo jam liru prej burgut.
Skam nevoj qe te me thote kush qe burgosja ime pat zhgenjy, merzit e demoralizu krejt familjen time, shoket, shoqet, koleget, dhe qenushin e vogel. 4 muaj burg mu duken si 4 mauj e gjysem, dhe shoqeria me mungonte tmerresisht.
Por gjithcka ka kalu tashme.
Historia e tragjedise time vazhdon keshtu:

Isha me nje shok (i cili nuk eshte me shok)duke ba shoping ne nje shoping centre, ne dore kisha nje kuti plastike qumeshti. Gjate ecjes, ky ish-shoku im me ndeshi doren
kutija ra...qumeshti u shpernda neper pllaka.
Papritmas nje ze erdhi nga pas " A po ndyni vendet publike eeeee??" ishte nje si tip security-man i cili me tha qe do te me padiste tek autoritetet relevante per ndyrjen vendit publik.
Duke menduar qe oficeri po bente vecse nje shaka me kripe , ish shoku im i tha " ahaha ky e ka zakon me ndy gjikund".Me ne fund erdhi koha qe ta le ket tragjedi pas kraheve.
Jam i lire perseri.
Per te gjith ata qe nuk e dijna akoma se cka me ka ndollur mua, gje e cila eshte normale pasi familja ime e ka mbajt sekret, un jam Gangoja dhe sapo jam liru prej burgut.
Skam nevoj qe te me thote kush qe burgosja ime pat zhgenjy, merzit e demoralizu krejt familjen time, shoket, shoqet, koleget, dhe qenushin e vogel. 4 muaj burg mu duken si 4 mauj e gjysem, dhe shoqeria me mungonte tmerresisht.
Por gjithcka ka kalu tashme.
Historia e tragjedise time vazhdon keshtu:

Isha me nje shok (i cili nuk eshte me shok)duke ba shoping ne nje shoping centre, ne dore kisha nje kuti plastike qumeshti. Gjate ecjes, ky ish-shoku im me ndeshi doren
kutija ra...qumeshti u shpernda neper pllaka.
Papritmas nje ze erdhi nga pas " A po ndyni vendet publike eeeee??" ishte nje si tip security-man i cili me tha qe do te me padiste tek autoritetet relevante per ndyrjen vendit publik.
Duke menduar qe oficeri po bente vecse nje shaka me kripe , ish shoku im i tha " ahaha ky e ka zakon me ndy gjikund"."hahaha"-ja e vertete me erdhi pas nje jave....!!!!


Me erdhi si suprize kur teksa po laja pjesen e siperme te dhembeve, mu dorezu nje zarf i shenuar- "PRIVATE AND CONFIDENTIAL FROM GOVERNEMENT AUTHORITIES"
per nje cast mendova qe ishte nje leter-thirrje per
te me dergu ne IRAK por nuk ishte ashtu. Ishte me keq.
Me kerkoin te merrja nje avokat dhe te shkoja ne gjykate.

Duke qene qe skisha shum leke iu drejtova nje shokut time
qe te vishte nje kostum te zi dhe te pretendonte te ishte
nje avokat. "Vavsh ne ferr" me tha. Un ju pergjigja qe un "ne ferr jam tashme", dukes shpresu qe kjo pergjigje simpati-krijuese- do ta prekte ne shpirt....bera gjasme se po iki ...! dera e tij ishte mbyllur.

Keshtu spata cka te bajn tjeter vecse te merrja nje avokat shqiptar te lire dhe shkuam ne gjykate.
Gjykata nuk ishte ashtu sic e kisha menduar te ishte. salla ishte e vogel dhe e thjeshte tamam si kklase. Gjykatesi nuk kishte veshur ate rroben e zeze qe duhej ta vishte. E kishte vene afer vehtes ne menyre qe ta vishte shpejt neqoftese superiori i tij vinte per kontroll.
Seanca zgjati 33 minuta. u denova 4 muaj burg. E GJITH BOTA MU DUK SE ME RA SIPER KOKES....

( historia vazhdon....)

4Histori e vertet Empty Re: Histori e vertet 25/1/2013, 06:15

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
vazhdim...

Pas leximit te verdiktit , i thashe vehtes qe duhej te ruaja qetesine
dhe ta merrja ket tragjedi si burre i vjeter ose burre i ri ,
dhe te pranoja qe gjithcka ndoll per nje arsye. Por cila ishte arsyeja??
Pas shtrylljes se trurit e gjeta qe aryet mund te ishin vetem dy.
e para o qe per te tregu qe zyrtaret jane efficente
dhe e dyta ose duan te na mesojne qe kutite e qumeshtit duhen te trajtohen me kujdes.
Pervec kesaj un shtrullja trurin si te arratisesha nga burgu.
U mundova te perdorja MSN ne burg per tju mail shokeve te mij
e te me ndihmonin per tu arratisur, por sistemi kumpjuterik
atje ishte shum i ngadalte. Per ti bere gjerat edhe me keq ,
smund tu dergoja winks ose nudges, pasi ishte nje version i vjeter.
Por per cudine time kishte nje kamer!!!!! deri sa e mora vesh qe ishte per gardianet per te na monitoruar ne te burgosurve.
ISHTE SI NJE FERR PA FLAKE.

Keshtu atje qendrova per 4 muaj. Guardianet
me thonin qe nese sillesha mire do me lironin me heret.
E dija qe po me genjenin sepse kuptoja nepalezisht,
dhe i degjova tek po qeshnin me njeritjetrin duke thene
qe ishte nje menyre vetem per te me be qe te sillesha mire.
Pamveresisht kesaj un u solla mire, dhe ne fakt me liruan 2 ore me perpara afatit pasi u duhej te benin vend per te burgosurit e spoardhur.

Avokati shqiptar erdhi e me takoi e me tha qe
kishte korruptu disa autoritete prandaj me liruan 2 ore me heret.
E falenderova dhe e pyeta pse pas gjith kesaj kohe akoma
vazhdonte te ishte kaq i preokupuar devotshmerisht pas "my case"- ceshtjes time....??? ai vuri buzen ne gaz e mu pergjigj.....
skam pas tjera "cases"- ceshtje (.

...vazhdon..

5Histori e vertet Empty Re: Histori e vertet 25/1/2013, 06:15

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
vazhdimi...

Sapo portat e burgut u hapen, pashe driten e dites
perseri, por ishte shum e shndritshme
prandaj kerkova gjyslyke diellit. Autoritetet e
burgut me thane qe te zhdukesha dhe kesaj radhe vendosa
te mos perdor pergjigje prej 'trimi".
Mu desh te merrja autobuzin per ne shtepi dhe
me dukej shum ndryshe. Me erdhi te qaja por nuk qava
pasi mendova qe do dukesha shum qesharak.
Vec se ndyva vendin publik me shkatrrun jeten-mendova. (Lexo arsyen e burgosjes time ne fillim te kesaj teme per te kuptu ket shkrim)
Ndersa zbrita nga autobuzi dhe po ecja drejt shtepise
kerkova celesat ne cante. Ne eksitim e siper, me rane
disa dokumenta ne toke. Pataj...Pastaj...degjova nje ze
qe bertiti "HEY TI". zemra mu ndalu per 3 sekonda
dhe u ktheva. Nje burre me tha 'te ra dicka ne toke"
Duke u ndjere i lehtesuar, e falenderova ate
dhe shkova ne shtepi.
Shtepi e embela shtepi.Dua qe te shfrytezoj ket mundesi
qe mu kriju
ne albforum tju kerkoj falje te gjith
atyre qe me mbeshteten
e mu gjeten afer, dhge ata qe i kam zhgenjy.
Kam mesu shum prej kesaj eksperience, dhe
jam ba ma i forte dhe i pervunjtur.
KUJTOHU; KUR NGATERROHESH ME LIGJIN
TE NGATERROHET JETA- nga nje shkrim ne muret e burgut.

6Histori e vertet Empty Re: Histori e vertet 25/1/2013, 06:16

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Histori Dashure e Vertete !!!!

Ketu vajzat vecanarisht me identifikojne si Gango. Ato vijne me idene qe Veprimet dhe fjalet e mija i korrespondojne nje djali qe eshte edukuar besnikerisht ne "institucionet arsimore" te Koza Nostra. Nje mendim i keq sic duket. .Por per cudine time te malle ne vend qe kjo gje te zgjeroje
distancen e tyre ndaj meje, ato perpiqeshin me cdo kusht te fitonin
vemendjen dhe pelqimin tim. Un zakonisht i respektoj vajzat competitive prandaj
nuk u'a reject enderren dhe deshiren e tyre. U mjaftonin disa ore ne shoqerine time qe ndjenja e pakomplikuar e pelqimit e tyre te shenderrohej magjikshem ne
dashuri. Pas ketyre oreve apo neteve Telefoni im do behej deshmitari i shfaqjeve te ndjenjave te tyre pasionante ne format nga me te ndryshme. Ato varionin
nga vlersimet dhe pyetjet nga me te pafajshmet si " me te vertete
me dukesh djali me terheqes qe kam takuar ndonjhere po ty si te dukem?...shpresoj qe ti do besh pakez vend ne zemren tende per mua "
Tek me agresivet dhe te drejperdrejta si 'Zoti e ka thene qe ti te jesh imi
dhe nese nuk i bindesh deshires se tij un do hillem nga ballkoni me koke dhe do vdes. Do ta kuptosh cfare ke humbur vetem kur mos te jem me ne kete bote"
Megjithate ato vazhdonin te jetonin shendosh e mire edhe pse une nuk
pergjigjesha pozitivisht kerkesave te tyre. Asnje nga ato nuk u holl nga ballkoni.
biles numeri i vetvrasjeve te vajzave qe njifja ra dramatikisht sapo kalonin 'kohe'
me mua.

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons