Forumi Kuq E Zi
Te Dua. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Te Dua. Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Te Dua. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Te Dua. Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Te Dua. Empty Te Dua. 5/9/2011, 20:01

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Jo, kjo nuk është edhe një letër e dashurisë të cilën nuk do ta dërgoj kurrë...
Ky është një tekst i thjeshtë, të cilin shpresoj që kurrë nuk do ta lexosh, pasi që frikësohem nga përgjigjja.
Nuk mundem asgjë të bëj, dhe që ajo gjë të mos më përkujtojë ty. Mezi marr frymë. Këta lot që më vijnë çdo ditë thjesht më janë të tepërt. Vetë të menduarit për ty ndonjëherë më bën të qaj. Pasi që... edhe pse jemi miq më të mirë, unë të dua.
Secila lëvizje jotja, secila imtësi, të gjitha, ama bash të gjitha më bëjnë përshtypje. Ndonjëherë dëshiroj që kurrë mos të kisha takuar, pasi që jam duke u bërë e varur në ty. Nuk mundem pa ty.
Nuk e di se çka të bëj. Për herë të parë kur të kam parë e kam ditur se ti je ai i vërteti. Dhe kështu është qe një kohë, një kohë shumë të gjatë. Dëshiroj të të preki. Të përqafoj. Të puth. Të të them... se të dua.
Pa u frikësuar se çka do të marr si përgjigje për këto kërkesa të mia. Ndonjëherë natën mbes e zgjuar. Mendoj për ty. Çka dhe si do të ishte po të ishim së bashku. Madje edhe në një moment të vogël, gati sa të pavërejtshëm, të ndjej përskaj vetes.
E ndjej lumturinë e papërshkruar. Dhe kjo është e vetmja që më ndihmon që të përmbahem. Ditë. Muaj. Dhe madje edhe më shumë se një vit. Para së gjithash të tëra që i bëjë më kujtojnë ty. Thjesht je gjithmonë aty.
Dhe unë fatkeqësisht nuk mund të them se çka ndjej. Pasi që, edhe pse më do, e di këtë, e tëra kjo është në mënyrë të gabuar. Në sytë e tu unë gjithmonë do të mbetem vetëm mikja jote. E cila do të jetë gjithmonë përkrah teje. Të cilës do të duhet t’i thuash dhe t’i tregosh të gjitha.
E cila do të ndihmojnë kur të nevojitet ndihma. Kurdo. Dhe për të cilën nuk do ta dish se të do. Se të do më shumë se vetveten, më shumë se çdokush tjetër, së tepërmi...

https://kuqezi.albanianforum.net/

2Te Dua. Empty Re: Te Dua. 12/9/2011, 09:00

TiMi

avatar
Antar Special
Antar Special
wowwwwwwwwwww cfar teksti bravo vllacko....me pelqej shume....

3Te Dua. Empty Re: Te Dua. 12/9/2011, 13:57

INERCIALpeace

INERCIALpeace
Moderator
Moderator
ooooooooooo shume e bukur plako

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

4Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:08

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Nen heshtjen e nates per ty po mendoj
jan ca fjal shpirti qe ne ket flet per ty po i shkroj
kurr ne mendje sme kishte shkuar
se me ty do te isha e dashuruar
un te dua ty..me gjith shpirt te dashuroj
te dua aq shum saqe edhe ne enderra te kerkoj
e di se nuk jam poete e as qe e hiqem si e till
por je ti arsyeja qe kto vargje per ty i shkruaj
je ti arsyeja qe i hedh fjalet ne leter pasi skam guxim te te them"Te dua edhe ne zemer te ruaj"
e di se nuk jam un vajza e enderrave te tua
e di se ti as qe don tja dish per mua
e di se jan shpresa te kota qe un per ty po i mbaj
e mbaj veten kot te fort se ne mbrembje per ty cdo nat per ty qaj
e di se ti sme do...edhe per dhimbjen e shpirtit tim ty ste ve faj
esht e kot qe per ty mbaj shpresa
e kot qe un per dashurin tende shpresoj
e kot pasi djali qe un dua ai nje dit do tme dashuroj(tpanjohurit)

5Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:08

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
shpirt i shikon kta dy zemra
kta tdyja skan emra
emri tyre esht vetem nje
nese don ta dish afroje veshin tek zemra ime
kur do degjosh emrin tend o jeta ime
Te Dua. Images?q=tbn:ANd9GcRio46ZdKswQJEr2YN7GQgbgVnw9LoPk43tGTR4Z0lnYM7cdrzC

6Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:09

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Te Dua. Images?q=tbn:ANd9GcQM2q3Wa-P1pQwrfk-zDXa1acS8QX8V6xVYgwAEaG9b4CxweuUeaQ
hape ket leter edhe lexo kta vargje te shkurtra"Edhe nes pluhuri i dhehut me mbulon edhe nese cdokush mbi koken time po vajton;edhe nese nuk e shoh me driten e diellit me sy un serish sdo te t'harroj ty"
nga vajza qe dikur tdeshti me gjith zemer

7Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:09

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
vall me thuaj
pse e shohim njeri-tjetrin si me qen te huaj
pse sme puth kur aq shum te pelqej
pse sme afron pran vetes tende pasi largsin tende ndjej?
edhe nese me urrren per mua ska rendsi
por mua me intereson qe te jesh mir ti

8Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:09

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
lamtumire.........
edhe pse do rri e vetmuar gjithmon
edhe pse gjithmon do vuj per dashurin ton
do te ta uroj lamtumiren
per ty do ta perqafoj erresiren
lamtumiur i dashur harro gjithshka harrom
e asgje prej gjeje mos tregom
harroje se kush isha
harroje se nzemer vec ty tkisha
harro edhe lamtumir zotrote
do ta shofim sesa do vlej kryenecesia jote

9Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:10

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
ty......
nuk po zgjatem qe tshkruj me poezi...sepse per ty svlklej asgje un shum mir e di....po kudo qe te shkoj ty te imagjinoj kudo me ndjek imazhi yt,me vjen qe shum her veten ta mbys me vjen qe mos te te dua por cte bej se zemra sme pyeti mua.....e di se cdo bej un do bej sikur kurr ste kam njohur,pavarsisht se marrdhenia jon kish koh qe ishte ftohur do bej sikur ske qen ti ai cuni bukur e shpirtmir,pavarsisht se trrij larg teje e kam shum tveshtir.....e di cjew ti ti je thjesht nj e njeri pa ndjenja ti kurr ske dash njeten tende...jam hutu un qe them he i bukri lagjes ku jer se tgjith gocat i cmende jom hutu un qe poezi per ty shkruaj jom hutu un qe per ty vuaj...ec kput qafen e surratin mos me ta pa kurr ti je thjesht 1 kolopuc e jo burr

10Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:10

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
te panjohurit
do te shkruaj nje liber per ty sepse e meriton
do te shkruaj nje liber malli sepse shum me mungon
do shkruaj nje liber per dashurin ton
do te shkruaj nje liber
pavarsisht se te kujtohem per ne tdy esht von
do te shkruj ca vargje te lira
do te shkruaj per momentet qe kom kalu me ty
pavarsisht se ishin koh tveshtira
do te shkruaj per ty nje liber qe sa her emrin tend te lexosh
do te shkruaj emrin tat ne cdo faqe
gjerisa ta di se ti je mir un kurr sdo gjej paqe
do ta shkruaj shpirt vetem per buzt e tua
pasi je vetmi mashkull qe dua

11Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:10

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
kurr skisha perjetu dashurin e vertet
kurr skisha imagjinu se nje dit e vetme pa ty do rrija ne ket jet
kurren e kurres nuk e dija se do vinte ai moment kur nje dit do me dhuroje lamtumiren
se tradhetia jote do me dhuronte erresiren
kurr se kisha perjetu lotin
kurr skom mallku as jeten time as zotin
kurr skjam ber mekate koti
po ja qe ti ishe ai qe un shum kom gabu
pavarsisht se mgenjeve ende ma shum se veten ty te du

12Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:10

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
i bera vetes un nje premtim
qe nga ty mos tkem asnje kujtim
por ja qe sjam aq e fort sa te te harroj
sjam aq e fort sa te mos te te enderroj
un jam e dobet pran teje
dridhem e tera kur ti afrohesh pran meje
dridhem e tera edhe zemra rrahjet i shpeshton
sepse per ty ajo rrahjet i shpeshton
para se te ikje me thoshje"jeta ime"
ndersa sot ike dhe ma le tvetmuar zemren time
me dhe nje lule qe sa her ate ta shikoj
gjithmon ty do te te kujtoj
ai trendafil i kuq gjithmon me kujton ty
ajo embelsi qe gjithnje e shihje tek ata sy
ti je gjithnje e me mua qendron
ti je pran meje edhe kur larg meje qendron
je kujtimi ma i embel per mua
ndaj e un shum tdua

13Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:10

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
me dhe lamtumiren pa dhen asnje shpjegim
me the lamtumir edhe shum e lendove shpirtin tim
me pate premtuar
se gjithnje do rrinim te bashkuar
me pate then se dashuria jone skishte kufij
me pate then se te na ndanin ne te dyve asnje qellimit sdo ja arrij
me pate then se buzet e tua un do ti shijoja
me pate then se un isha ajo idealja qe kisha kerkoja se po e kerkoja
shum gjera ti me the
por ne fund te fundit ti vetem me le

14Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:11

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
e urrej veten se ty shum te dua
e urrej veten se ti tallesh me mua
e urrej veten se shum te deshiroj
por kur duhet me te then tverteten
kam frik te te them.... se te dashuroj

15Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:11

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
un te njoh ty edhe sikur larg te jesh
un te njoh ty edhe sikur mendjen te un mos ta kesh
e njoh aromen tende
vall pse je aq i mir se mu mcmende
i njoh buzet e tua kuqe flak
i njoh e sa dua te ti puth pak
te njoh ty shum mir
pavarsisht se te te them te dua e kam shum te veshtir

16Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:11

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
shum her e kam mohuar
se ty gjithnje tkam menduar
un ty te mendoj
sepse je arsyeja qe po jetoj
te mendoj se te dua me tvertet
te mendoj se per mua je i vetmi qe ekziston ne ket jet
te mendoj se te dua e se pranoj humbjen kur ti tallesh me mua te dua sinqerisht
pas teje jom e fiksume marrzisht

17Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:12

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Nuk u lodha se menduari se njeriu ideal egziston dhe se do ta takoje nje dite.Por kur e zbulova se kush ishte identik si njeriu ideal u zhgenjeva tmerrsisht shume.Nuk mund ta besoj se nuk kam per ta pasur kurre dashurin e tij.Se per fatin tim te keq ai njeri nuk ishte me nje njeri i thjeshte.Tashme ishte bere pjese e botes se artit.Nuk e di pse Zoti lejoi qe ta njoh kaq vone, pasi ai eshte i njejte me njeriun qe enderroj te kem perkrah.Ne kete bote nuk kam asgje me te shtrejte se SHPIRTIN TIM, pikerisht keshtu deshiroj ta quaj edhe njeriun ideal.Sa e padrejte eshte kjo jete, sa shume heqin djemte per ta fituar zemren e nje femre.Kurse shpirtit tim nuk ju nevojitet as perpjekja me e vogel.Sepse une u dashurova me te sapo e njoha.Oh nuk e perballoj dot dhimbjen qe me shkakton fakti,qe s'do e kem kurre fatin ta kem dashurine e tij, e as me e pakta qe shpirti im ta marr vesh qe e dua marrezisht shume.
Nuk mund te them qe e urrej boten e artit.Edhe mund ta shfrytezoja boten e artit por mentaliteti me mbajti ne pranga, duke me lejuar vetem te marr nje diplome e te vazhdoj nje pune.Mallkuar qofte ndarja sipas SHTRESAVE, sepse kjo gje e ben diferencen ndermjet njerezve te thjeshte dhe atyre qe mendojne se jane epiqendra e botes.Ku ne fakt jane thjeshte ca njerez qe kane nje karriere.E urrej me nje urrejteje te zjarrte faktin qe shpirti im ben pjese ne industrine e artit.Jo se nuk dua te jete i famshem,sepse po te jete ne doren time do te ishte i dyti pas Zotit.Por sepse karriera e tij ia merr gjithe dashurine dhe pasionin,qe deshiroj me gjithe forcen e zemres te me takojne vetem mua.E ne mendjen e tij krijon mendimin se ai kurr nuk duhet te kete perkrah nje vajze te thjeshte,por nje vajze qe i perket SHOW BIZIT.Ehhh pra nje mal me arsyje qendrojne mes meje dhe Shpirtit tim.E te them qe po ma thyejne zemren eshte pak, pasi po me bejne copash te teren.
E si per ironi te fatit mjafton nje fotografi , nje transmetim ne televizor, qe ta ndjeje se Shpirtin tim ideal e kam zhytur ne thellesine me te thelle te shpirtit.Mendoni si te doni rreth kesaj historie, thoni cfare te doni.Po deshet ma qani edhe hallin se vertete jam ne nje gjendje te tille.Se e keqja me e madhe per njeriun eshte te dashuroje dhe te mos kete as shprese.Kete nuk ja uroj as armikut.Sepse e di fare mire qe dhimbja e dashurise time te pashprese do te me shoqeroje ne cdo dite te jetes.SEPSE NUK DI TE ZGJEDHE, DI VETEM TE DASHUROJE, DHE TE MOS E HEDHE KURRE POSHTE DASHURINE.EDHE PSE ESHTE NJJE DASHURI E PAMUNDUR

18Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:12

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
NJE DASHURI E MADHE,VESHTIRE TE PREKET! Ata të dy të dashuruarit, kishin filluar të mendonin për jetën,planet e së ardhmes.Megjithë tentativën,që bëri shoqja e ngushtë e kësaj vajze,për të hyrë mes një lidhjeje,ajo të paktën ia arriti qëllimit të krijonte një ndarje midis shoqes së saj të ngushtë dhe të dashurit të saj.Disa herë këta të dy merrnin dhe shoqen e tyre F. për kafe.Ndërkohë që vajza e dashuruar kishte vënë re që shoqja e saj i kalonte caqet kur ishin në tavolinë,shikimet të bënin të dyshoje,shakatë pak si me shumë kripë.Një ditë vajza i tha të dashurit të saj se F. nuk po sillej mirë.Ai nuk foli! Më mirë dy ë?!- vazhdoi përsëri ajo.Normal jetojmë në ekonomi tregu, merr një e përfito dy.Kështu u cua nga tavolina me një lamtumirë të dashurit.Nuk e di pse ia bëri shoqja këtë,ndoshta vërtet e dashuronte atë djalin,apo nuk e kapërdinte dot castet e lumtura që po kalonin ata.Kështu ajo u nda nga i dashuri i saj,i cili më vonë
mori në telefon duke i thënë: Ti ke të drejtë të mendosh ctë duash,por ajo cka mendon nuk është e vertetë.U takuan dhe një herë pasi vërtet vajza e kishte një filiz shprese se ndoshta edhe xhelozonte pa arsye.Në ato momente rastësisht,por pa e pa djali, i hapi mesazhet e telefonit kur ctë shihte!
F. i shkruante në një mesazh:zemra dua të takohemi të dy, pa të dashurën tënde që njëkohësisht ishte dhe mikja e saj e ngushtë.Ky mesazh nuk e cuditi shumë,vetëm sa i vërtetoi në moment se nuk kishte xhelozuar kot.Por duke vazhduar leximin e sms-së, e cuditi jashtë mase mesazhi që i kishte kthyer i dashuri, me këtë tekst:Po të shkruaj me shpresën që të jetë mesazhi i fundit që po të dërgoj,e dëshiroj që ti t'i lësh këto mesazhe absurde.Ti duhet ta dish se sa shumë e dua atë që kam në krahë,duhet ta dije se sa e vështirë është të futet dikush tjetër në mesin tonë.Ti duhet ta dije sa momente të lumtura po kalojmë! Si thua a ia vlen të rrezikoj dashurinë e lumturinë time nga histori fiksimesh sic të ka kapur ty?!Prandaj dua që brenda mundësive të shkosh e ti kërkosh falje shoqes tënde.Ky ishte mesazhi që më habiti, pasi e mendoja si gjithë meshkuj e tjerë, që do e shfrytëzonte si mundësi. Pas ca ditësh ajo erdhi të më kërkonte falje.I thashë, shpresoj të gjesh një dashuri të re, por pa prishur një që përjetohet aq bukur.Ndoshta kur e mendoj pas gjithë këtyre,nuk e di a meriton faje, se më bëri të kaloj caste të vështira,edhe pse tani kanë kaluar, pas ribashkimit tim me të dashurin!.

19Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:13

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Kush esht mendimi me i shpesht i dites? Kush esht deshira jote me e madhe? Sa her ke degjuar te vij nje mesazh dhe gjith shpres ke nxituar te shohesh telefonin? Me pas zhgenjim, nuk esht mesazhi qe prisje e vazhdon te presesh. Nese ne ekran shfaqet nje telefonat anonime kush esht gjeja e par qe mendon? Dhe nese ne anen tjeter askush nuk pergjigjet cfar do doje te thoje? Thjesht nje emer, por nuk e thua dhe hesht deri sa ne anen tjeter telefoni mbyllet. Ateher nuk gjen qetesi, pse nuk e thash ate emer? E cuditshme si mund te ta shtoj mallin kjo. Dallon dike nga larg, zemra rreh fort, nje buzeqeshje shfaqet ne fytyr, qindra mendime ne kok dhe frik ne . Cfar te bej? Nje pershendetje, apo te ndaloj ta takoj? Po si do reagoj? Ngadaleson hapat, kerkon te fitosh koh per tu menduar por kur afrohesh dhe sheh se ishe gabuar, ish dikush tjeter, cfar ndjen ne ato momente? Trishtim, zhgenjim, malli shtohet dhe nuk arrin ta heqesh nga mendja. Te ka ndodhur te ngulesh syt tek dikush? Te pelqen, po sa koh te duhet qe te kuptosh cfar te pelqen ne te vertet? Syt, buzet, floket, nje gjest...te pelqen dicka qe njeh mir, qe ke gjetur diku tjeter koh me par. Sa keng nuk degjon dot me? Sa te tjera nuk resht dot se degjuari? Pse esht aq e veshtir te thuash ate emer? Pse nuk do tadegjosh nga askush? Sa dhemb te dish qe tashme esht me dike tjeter? Sa dhemb te dish qe per te ishe thjesht nje eksperienc, dicka e shkuar. Nuk te ka harruar, por as nuk te kujton. Sa dhemb te dish qe ishe thjesht nje kalimtar? Kalimtar ne jeten e dikujt qe mbetet ne jeten tende

20Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:13

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
KUR MALLI ME MER PER TY "

Kur malli të ket marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli syt edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetmi
edhe zemra të qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
se tek unë do të jeshë.

21Te Dua. Empty Re: Te Dua. 22/1/2013, 15:13

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Nëse të tjerët do të pyesin
Se cila është ajo vajzë
E cila të deshti shumë....
Tregoju....
Tregoju shokëve të tu dhe asaj
Se nuk jam e bukur....
Tregoju se sytë e mi nuk janë as të zi
E as të kaltërt....
Tregoju se janë të dhimbshëm....
Të vajtushëm....
E të përlotur....
E prej aty rrjedh e vazhdon
Se të dua përgjithmonë
Tregoju të lutem!!!!

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons