Forumi Kuq E Zi
10 lëvizjet e femrave që dëmtojnë meshkujt Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
10 lëvizjet e femrave që dëmtojnë meshkujt Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

10 lëvizjet e femrave që dëmtojnë meshkujt!


Shkëmbimi i mesazheve me meshkuj tjerë, përmes celularit apo rrjeteve sociale, i çon ata në çmenduri. Atij nuk i pëlqen që ju të kaloni shumë kohë në botën virtuale dhe ti keni të gjitha mundësitë e hapura.

Psikologët thonë se pasiguria është një nga shkaqet më të zakonshme të xhelozisë.

Por, pa marrë parasysh se sa vetëbesim ka një mashkull, mjaftojnë disa lëvizje “klasike” të femrave që e shëndrrojnë mashkullin në njeri posesiv dhe xheloz!

Këto janë lëvizjet:

1 Flirtim me meshkuj tjerë.
Të luani me flokë dhe të kafshoni buzët herë pas here, janë vetëm disa nga lëvizjet e njohura të arsenalit joshes të femrave. Flirtimi mund të jetë i padëmshëm, por nëse ndodheni në ndonjë aheng me partnerin tuaj dhe keni kontakt me meshkuj tjerë – ju lutem keni kujdes pasi atij nuk do ti vijë mirë.

2 Të qeshni me shakatë e të tjerëve.
Nëse diçka është qesharake, ju padyshim se do të qeshni dhe është krejtësisht normale. Ju ndoshta nuk do të vëreni se nga kush transmetohet kjo shaka – nga mashkull apo femër, ju thjeshtë do të qeshni, mirëpo partneri juaj do të vërejë gjysmë shakanë e zotërinjve! Sidomos nëse ai shpesh përmend se ju e pëlqeni humorin e tij.

3 Adhurimi i “yjeve” meshkuj.
Miqtë tuaj ndoshta kënaqen kur ju flisni në mënyrë të shfrenuar për ndonjë mashkull të Holivudit, por partneri juaj nuk dëshiron të dëgjojë lavdërata për meshkuj tjerë, pa marrë parasysh se ata jetojnv në anën tjetër të botës.


4 Përmendja e emrave të kolegëve meshkuj.
Partneri dëshiron të dëgjojë nga ju detajet e jetës suaj në punë, por jot a teproni me përmendje të emrave të tyre si dhe lavdërim të tepruar.

5 Komunikimi me meshkuj tjerë.
Shkëmbimi i mesazheve nëpërmjet rrejtit social apo celularit me meshkuj tjerë, e çon partnerin tuaj deri në çmenduri. Për atë nuk është e këndshme ti ksuhtoni kohë të veçantë kontaktit të vazhdueshëm në botën virtual, ku i keni edhe të gjitha mundësitë e hapura.

6 Miku më i ngushtë i juaji është mashkull.
Pa marrë parasysh se marrëdhënia juaj është ideale apo platonike, partneri juaj gjithmonë mund të dyshojë nëse bëhet fjalë për më tepër se miqësi. Kjo ka ndikim ndoshta edhe nga filmat me tematikë të ngjashme kur dy shokë të ngushtë në fund e kuptojnë se janë për njëri – tjetrin.

7 Përkujtimi i momenteve të kaluara me ish-in.
Nëse nuk dëshironi që partneri juaj të ju pyet se a keni ende interesim për ish të dashurin tuaj, mos përmendi rregullisht momente që keni kaluar në shoqëri me të. Asnjëherë mos e bëni këtë!

8 Kur kaloni kohën e lirë pa partnerin.
Shkuarja nëpër pushime me miqtë, konkretisht pa partnerin është një shenjë e qartë se nuk ju pëlqen ta kaloni kohën me të, ndërsa me shoqërinë po!

9 Kur shkoni në aheng pa të.
Nëse ju shkoni në aheng vetëm me miqtë tuaj apo kolegët e punës, dhe më pas publikoni foto të shfrenuara në profilet tuaja në rrjetet sociale, mbani mend se ai do të ndjehet i përbuzur – dhe shumë xheloz.

10 Kur ju punoni jashtë orarit.
Orët e vona në punë edhe jashtë orarit të zakonshëm, paraqesin një xhelozi univerzale për dy gjinitë. Besoj është mëse e qartë, apo jo?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons