Forumi Kuq E Zi
5 hapat që duhen ndjekur për puthjen sa me perfekte Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
5 hapat që duhen ndjekur për puthjen sa me perfekte Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
5 hapat që duhen ndjekur për puthjen sa me perfekte 6e4c4610

5 hapat që duhen ndjekur për puthjen sa me perfekte

Sipas hulumtimit të kohëve të fundit i kryer nga një psikolog gjerman , 66 për qind e njerëzve kthejnë kokat e tyre në të djathtë , kur puthen me qëllim që hundët e tyre të mos përplasen. Puthja është një nevojë themelore njerëzore në një lidhje. Edhe kur ajo është me bebe , gjyshërit, miqtë e vjetër, në çdo faqe, apo pasion me një të dashur , puthja është një akt i preferuar në të gjithë globin dhe ndoshta gjëja e vetme pa marrë parasysh kulturën apo religjioni, që ne të gjithë pajtohemi, është e mrekullueshme . Studimet sugjerojnë se çiftet të marrin të paktën dy minuta në ditë duke ndaluar çdo gjë dhe të puthin njëri-tjetrin. Nëse ju të përqëndroheni në këtë moment, mbi partnerin tuaj, dhe duke u bazuar në trupin tuaj, puthja mund të jetë si një meditim. Ajo zvogëlon hormonet e stresit dhe forcon marrëdhënien. Fakti është, se çiftet e lumtur shpenzojnë shumë më shumë kohë me puthje dhe përkëdhelje.

1. Merreni më me ngadalë Ju doni që puthjet e tua të jenë sensuale, kështu që hapi i parë i rëndësishëm është që të merrni gjërat lehtë. Jo egërsisht por filloni butësisht duke e puthur të dashurin tuaj në buzë, pa angazhuar gjuhën . Deri sa të ndjeni se doni më shumë. Pastaj çdo gjë vjen vetë. Në fillim buzën e sipërme pastaj të poshtmen.

2.Përqendrohuni dhe fizikisht Le të fillojmë me sjellje. Natyrisht , trupat tuaj duhet të jenë afërt në mënyrë që të puthni, por ju mund të filloni një grimë veç e veç dhe të punojnë deri në drejtim shumë afër me njëri-tjetrin. Si gjërat fillojnë e nxehen, shtypni trupat tuaj më fort së bashku deri sa buzët të bashkohen me sensualizëm. Mos harroni duart tuaja, ata mund të bëjnë dallimin në mes një të puthur mesatare dhe një puthje romantike. Ngadalë afroni trupin e partnerit pranë jush, flokët, fytyrën, dhe supet. Çfarëdo që ndihet mirë për ju .

3. E gjitha në lidhje me besimin Një puthje besimi gjithmonë jep rezultatet më të mira . Jini të përgatitur me frymëmarrje të freskët, dhe besimin që ju mund të transformoni momentin nga i thjeshtë në super- sensual. Nëse dyshoni, mos harroni, ju po putheni se jeni tërhequr nga njëri-tjetri. Dëgjim me delikate i partnerit tuaj është gjithashtu një ndërtues i madh i sigurisë .

4. Gjithçka miks Kur është fjala për puthje si çdo gjë, është e mirë ti mbani gjërat krijuese. Ju gjatë puthjes mund të gudulisni te veshi apo bulat e veshëve, në qafë në cepat e buzëve përmes gjuhës suaj, ose duke lënë një gjurmë të puthjeve të buta përgjatë qafës së partnerit tuaj , duke marrë puthje për pak puthje - udhëtim përtej gojës është një gjë e begatshme dhe eksplorim i pasionuar .

5. Plani për një jetë puthjesh Qëndrimet ndaj puthjes mund të ndryshojë me kalimin e kohës . Sot, burrat dhe gratë të dyja kanë vlera të mëdha. Një studim i burrave midis 40 dhe 70 vjeç gjeti se ata që puthen dhe përqafohen me gratë e tyre ose të dashurat ishin më të lumtur në marrëdhëniet e tyre. Po kështu, gratë që thanë se puthen dhe përqafohen me partnerët e tyre janë raportuar më të kënaqur seksualisht. Për shumë, puthja është më intime sesa seksi, për të tjerë përqafimi është një tjetër moment që i mbush partnerët me energji për të vazhduar jetën. Ajo mund të jetëbarometër i një marrëdhënie të shëndetshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

luani

luani
Administrator
Administrator
5 hapat që duhen ndjekur për puthjen sa me perfekte 754094024 
Puthja te zgjate Jeten

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kape afroje afer vetes e po tberi numra puthe me zor


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons