Forumi Kuq E Zi
Fryn sot era Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Fryn sot era Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Fryn sot era Empty Fryn sot era prej Sat 13 Jul 2013, 10:39

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Fryn sot era dhe kaloj faqe perpara ne ditarin tim. Syte me shkojne rembimthi tek emri yt. Perseri faqja e ditarit u nderrua aq shpejt sa nuk e pashe me emrin tend sikur ai te mos kish ekzistuar kurre.
Por ti ekziston, po ti ekziston bashke me historine tone pavaresisht qe as une dhe as ti nuk e dime se cbejme apo nuk dime se cpo behet me ne. Pa e kuptuar, apo pa dashur, isha zhytur ne shtjellen e syve te tu dhe kisha humbur ne universin brenda tyre pa mundur aspak qe prej andej te dal. Si ndodhi?!Pse ndodhi??
Pa e kuptuar krejt papritur ti fillove te beheshe vet persekutimi, nje persekutim i pambaruar.
Netet beheshin te gjata kur nuk te shihja, zemra me rrihte fort kur te mendoja, rruget dukeshin bosh,po krejt bosh pa ty. Tani dua te pyes veten: Çkam qene une per ty? Kam frike se shoh te dalin para dy alternativa. Dashuri e paster apo loje interesante. Mendoj per to dhe me ther ne zemer. Po filloj te qaj. Ndoshta sdo arrij kurre ti sqaroj vetes se cjane keto caste magjike qe sot me duken si skenat e nje filmi te vjeter. Çdo gje me ben te te kujtoj dhe kete e urrej. Pra, urrej kohen qe me sjell keto kujtime... sepse, vuaj. Dhe une u lodha se vuajturi. Vuaja kur me thoje fjale te bukura dhe tani vuaj qe nuk me thua asnje fjale.
Kaloj kohe me shikimin e tretur nga rruga duke pritur nje telefonate...sigurisht telefonaten tende.
Vuaj vetmine dhe perpiqem ti jap shume kurajo vetes. S'guxoj te mendoj se te kam humbur. Ditet terheqin zvarre njera tjetren dhe kalojne per nje moment para dhimbjes dhe pastaj zhduken ne skutat e kohes. Dikush po qesh. Sa deshire kam te qesh edhe une, te ndihem i lumtur, sepse kam dite qe vetem qaj, dhe qaj duke shkaterruar veten.Mos ndoshta e dija qe sdo te me doje kurre ashtu, sepse njeriu vetem njehere dashuron ne jete dhe ti me siguri s'me kishe mua dashurine e madhe. Ti flisje shume por une s'e besoja.
Ti e le cdo gje ne heshtje. Pse?! Apo mos valle isha une ai qe nuk e vija re? Apo mos isha une ai qe kerkonte kete heshtje per ne te dy??? Oh, une s'di me asgje, s'kuptoj me asgje.
Mua, qe dua te harroj veten me rritet pa pushim deshira te eci mbi lotet e mi, te shkel mbi dhimbjen time, per ty!
Po, eshte kjo qe me ben te shoh nga telefoni i heshtur. Ndoshta do te beja mire te shetisja dhe te takoja dike qe te me dashuronte, por jam i bindur qe kjo per mua ska asnje rendesi. Une te dua vetem ty me gjithe dhimbjen qe po me jep. Ka ndodhur qe ka rene telefoni, kam, kam ngritur receptorin...por asgje. Thuaj qe je ti, se vetem ti kembengulje dhe ti e di se une kenaqem me ate pak qe me jep nga vetja jote. Po dal ... Kjo zile s'do te bjere dhe per shume e shume kohe...edhe nese do te bjere une s'do dua te jem ketu,,do te marr arratine qe kahjen nuk e di as vete...________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

2Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Thu 18 Jul 2013, 13:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kjo bota ime...

Bota ime nuk eshte e madhe
Eshte e vogel, qesharake
S'ka vend per urrejtje, per intriga
Per genjeshtra, ska vend per lufte
Qofte ajo vetem nje dhe e vetme.

Bota ime e vogel, qesharake
Ka vend per dashuri, per ndjenja
Bota ime s'ka vend per vdekje.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Thu 18 Jul 2013, 14:55

luani

luani
Administrator
Administrator
Fryn sot era,
lehte, lehte arome lule gjithfaresh,
mbledhur nga bahqe,
parqe,
kopshte e korie,
se bashku me te emblen arom dashurie,
qe shperthen me vrull,nga zemra te pafund ,
te rinjesh, e cdo shtrese popullsia,
Te gjitha vrapojne kush te arrije me pare,
te thithe me endje e ne vecanti ata qe ...
kerkojne te arrijne dashurine e pare...

4Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Sat 20 Jul 2013, 07:26

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Per Ty
Je strukur ne thellesin e shopirrtit tim,ne trupin tim jemi ber nje, ne enderr je prane buzeve te mia, pse dashuria ime te ndodhi ter kjoo... Per ty do te beii gjdo gjee , do te hyja ne zjarr, do te vdisja..
tretem ne mendimet e hutuara e mendja ime gjen prehje kur te kujton ty..
edhe pse me trup i takoj tjetrit shpirti im te takon vetem ty..Do te jesh pjes e pandashme e jetes time.. Kur trupin tim do ta mbuloi dheu i zi shpresoj te me pushojne dhembjet e zemres..Lotet e derdhur per ty, Ateher do ti akoii vetemm ZOTIT//Shpresoj te me fale per mekatin qe ia bera vetes duke te dashur ty me shum se veten
Ahh sikur te jemi bashk e te mos mendoim per VDEKJEN

Vetem PEr TY, Vetem Per Ty,, Vetemm Peer Tyy...!<3


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

5Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Sat 20 Jul 2013, 15:56

luani

luani
Administrator
Administrator
Vetem per ty! Jam ulur ne stolin e drunjet ,lulishte rinia, nen hijen e nje trendafili te bute nga deget e te cilit lekunden lehte e lehte bocet me lulkuqet e bukura plot arome, ku here pas here era e lehte e pas dites duke sjellur flladin e fresket nga mali shkeput ndonje petale dhe duke u daravitur ne ajr disa here e koloviten drejt e ne lulushte apo ne stolin ku jam ulur me ngjajne me buzet e tua te embla qe aq shume i dashuroj. Zgjati doren, marr njeren nga petalet me te bukura dhe si i dehur nga aroma e luleve, nga endrrimet per ty e afroj te buzet e mija , nuhat pak aromen e saje, po kjo eshte me siguri aroma e parfumit tend ndaj nuk ngopem dot duke e thithur dhe duke e mbajtur lehte me gjishterinjet qe me dridhen nga emocjonet e rroku me buzet e mija dhe e mbuloj me puthje te shpeshta. Me duket sikur degjoj nje ze pak si te mallengjyer e shume te dashur qe belbezon :- O sa shume te dua ! Shikoj rrotull mos kisha ndonje afer ,por aty nuk kishte njeri. Kuptova se kisha peshperitur une i tretur ne qenjen tende ne mes te imagjinates duke nuhatur e puthur petalen e trendafilit. Pak me tutje nje cift i ri qe po shetitnin dore per dore po qeshnin me ze dhe here pas here putheshin  e rrokeshin . Pak i rene si ne turp se mos me kishin degjuar kur flisnja vet me vete , u ngrita dhe u largova ngadal perseri i tretur ne endrren time  dhe duke shikuar me bisht te syrit ciftin qe sapo permenda duke folur prap me veten : - Ah sikur te isha keshtu me ty ,bota do ishte e imja, dhe ti pjestar i kesaj bote do ishe vetem e imja .

6Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Sat 20 Jul 2013, 16:22

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
PER TY

Te dua por nuk mundem te jem me ty.
Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe te dua ty.
Te gjitha mi more ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per ty por nuk kam force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se dashurise per ty edhe pse e din ti qe jam ne kete rruge por e humbur duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene te dua por ti nuk me takon mua por do t’i takosh tjetres edhe pse kurre nje gje nuk do ta kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh por te ndegjoj mire per ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia, ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe ti u lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte e mire per mua le te ma dhuron. Mos harro se gjithnje do te dua dhe do te kujtoj.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

7Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Mon 22 Jul 2013, 14:27

luani

luani
Administrator
Administrator
Frun era nga jashte,
tund perdet e mendashte,
Nat per nate ne enderr te shikoj,
asnje cast nuk te harroj,
1000 fjale s'arrijn te shpjegojne,
sa shume zemra ime te don,

8Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Wed 24 Jul 2013, 06:15

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te lejova te ikesh………

Zoti e pa se ti po lodheshe. Kur kurimi nuk solli dobi,
Ai te perqafoi me duart e tij dhe te pershperiti,’’Ajde te Une’’.
Me lot ne te pame se ti ikje. Ne te pame se ti zbeheshe.
Zemrat i kishim te thyera, ti luftove aq ashper qe te rrije.
Por kur te pame qi ti flije aq i qete dhe pa dhimbje,
Ne smund te deshironim te kthehesh prapa dhe te vuash perseri.
O Zot te lutem mbaje ne krahe, dhe kujdesi per te.
Shperbleja te gjithe vuajtjet dhe dhimbjet qe nuk i meritonte.

R.I.P


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

9Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Wed 24 Jul 2013, 06:16

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Engjejt

Erdhen Engjejt Nga Qielli
Te Te Ndihmojne Ate Nate?
A E Ndjene Ata Tmerrin Tend
Dhe Te Hoqen Friken?

Ta Morren Ata Dhimbjen
Qe Tu Shkaktua?
Ndegjuan Thirjet E Tua
Dhe Te Ndihmuan Ti Perballosh ?

A Te Shtrenguan Ata
Ashtu Sic Beja Une?
E Dinin Ata Si U Ndjeva Une
Dhe Deshiruan Te Jene Ne Vendin Tim?
Uluriten Ata
Per Gjithe Padrejtsine Qe Tu Be?
E Theriten Zotin
Dhe Te Drejtuan Nga Drita?

Te Puthen Faqen
Para Se Te Te Marrin?
Ta Kujtuan Se Sa Te Dua
Dhe Se Do Te Vuaj Pergjithmone?

Te Pershperiten Ne Vesh
‘’mos Ki Frike , Ti Nuk Je Vetem’’?
E Dinin Ata Se Une Erdha Bashke Me Ty
Kur Te Cuan Ne Shtepi??!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

10Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Thu 25 Jul 2013, 15:17

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Sy....!


Sy te zi ka plot,

por ata jan te kote,

i vetmi per mua,

je ti ne ket bote!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

11Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Thu 25 Jul 2013, 15:17

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Do te flas per ty!


Une jetoj, se te dua shum!

syt e tu, i shoh edhe ne gjum!

Jeten do ta jap, per tenden dashuri!

ne varr kur do t'me pyesin,

do te flas per ty!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

12Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Thu 25 Jul 2013, 15:18

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Zemer.......!


Me mir i varfur,

zemer PATRIOT!

Se sa i pasur,

e zemer IDIOT!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

13Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Tue 30 Jul 2013, 05:27

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
PLAGë Që ENDE GJAKON

Kaluan vite,muaj të tërë,por unë ty s’të harrova.Të kam në thellësi të zemrës,në shpirtë,në
mendime.Fytyra yte shëndrit edhe pse s’të shohë dot.Dita ditës ndjej mungesën tënde,mungesën e shpirtit tënd të bardhë si bora,mungesën e buzëqeshjes sate.Je shumë larg meje,je në një botë
tjetër,ty të morën engjujt.Ende nuk e besoj ikjen tënde,ike pa fjalë,pa na thënë LAMTUMIRëN
E FUNDIT.Më nevoitesh mua,familjes..më le të vetmuar,pa vëlla.Lotët nuk e shuan mallin tim,as dhimbjen time që s’ka shërim.Jetoj në tmerrë,në humbje,larg të vërtetës dhe realitetit,jetoj
në ç’menduri me kokën pas se mos vallë po takoj armikun tim?Se mos vallë po takoj vrasësin tënd,atë
zemër të egër dhe të fëlliqur që s’din se çdo të thotë dashuria familjare,që s’din se ç’do të thotë t’a
plagosësh aq rëndë pulëbardhën e pafajshme.
Nga bota fsheh ndjenjën time.Nën qiellin e mbushur me yje shpresoj,shpresë e vetme që ende s’më është shuar.Jeta ime është një ëndërr,jetoj në ëndërr,por ëndërra brenda ëndrrës zhduket. Shpirti më gufon e s’ka kush që më ndihmon për të shëruar këtë plag.O Zot,më ndihmo të lutem.Më
elimino këtë vuajtje që kam në shpirt,ma shuaj këtë dhimbje,je I vetmi që dua,që shpresoj dhe që s’humb besimin kurrë.E dua të vërtetën?Ku është drejtësia?Ndërgjegja e këtyre shpirtërave?
A thua vallë nuk kanë frigë nga All-llahu..
…Miq të dashur,desha që me ju t’I ndaj disa prej mendimeve që vërshojnë kokën time gjatë orëve të gjata që I kaloj duke u munduar t’a shuaj këtë plagë që ende gjakon.Ju lutem mohoni padrejtësinë!Zhdukeni gënjeshtrën!Shuajeni urrejtjen!Sepse dhimbja-vetmia t’a këput shpirtin.
E kur të veçohesh me kohën mos thuaj mbeta vet.Por thuaj mua më mbykqyr All-llahu,Zoti I vërtetë________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

14Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Fri 02 Aug 2013, 17:59

luani

luani
Administrator
Administrator
Nje zemer e bute dhe s sincerte,
Garanci e sigurt per dashurine e vertete.

15Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Sat 07 Sep 2013, 15:44

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Cdo nate veshtroj yjet dhe mendoj sikur njeri prej tyre je ti.Ne te vertete u ngjan shume atyre.. je larg dhe nuk u pergjigjesh kurre thirrjeve te mia


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

16Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Sun 08 Sep 2013, 17:38

luani

luani
Administrator
Administrator
me sjell arom,
arom e embel e parfumit tend,
me ngoh,
me deh,
me josh,
te vij ne prehrin tend.

17Fryn sot era Empty Re: Fryn sot era prej Tue 10 Sep 2013, 05:56

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
E verteta eshte se aeroportet kane pare puthje me te sinqerta sesa ne sallat e dasmave....Spitalet kane degjuar me shume lutje sesa muret e kishave dhe xhamive...Rruget kane mesuar gjera me te rendesishme per jeten sesa shkollat...Qente jane me besnik sesa njerzit...100 te mira harrohen dhe 1 e keqe te kujtohet per gjithe jeten...Disa e mendojne jeten si gjene me te cmuar, disa te tjere cdo mengjes mendojne 'dite e bukur per te vdekur'..Nuk ka rendesi cfare mendon se do ndodhi.Shijo cdo moment si te jete i fundit,sepse e djeshmja iku, e sotmja vazhdon dhe e nesermja nuk dihet....!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons