Forumi Kuq E Zi
VARGJET E FUNDIT ღஐღ Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
VARGJET E FUNDIT ღஐღ Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Sun 07 Jul 2013, 05:33

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Zgjodhe te rrish me mua , nuk te garantova qe nuk do ziheshim,u zume shpesh biles, shume here edhe per arsyen me te vogel, nuk te garantova qe ditet qe do perjetonim do ishin plot qeshje, gezim e fjale te embla , nuk te genjeva asnjeher, nuk munda ta bej , nuk te garantova asnje te till ,por me degjo mire , per nje moment blloko mendimet ne trurin tende e degjo mire keto fjale qe po te them : " Ti nuk zgjodhe te jesh ne jeten time por gjithsesi u bere nje pjese e rendesishme dhe e pandashme e saj, dhe prap perfundova ne nje dhimbje te paimagjinushme , shpirti im u ca e do me duhen kohe per ta rekuperuar e per te qepur kete carje , do me duhet kohe ,durim ,lote, shume lote. Ndjej sikur zemra ime eshte e lidhur me nje fije te holle me zemren tende , dhe neqoftese ti largohesh ,ajo fije e holle do lej nje shenje te thelle brenda meje . Nuk jam femra me e mire e botes,s'jam munduar kurre te jem nje e till ,ti ke mesuar ti njohesh mire difektet e mia , i ke njohur kaq mire sa jan bere karateristikat e mia , je mbrojtur nga mendimet e botes ne mendimet e mia , ke vuajtur , ke ndjere ngrohtesi shpirterore, ndaj buzet e mia , syt e mi jan celur duke pare fytyren tende , shpirti im ka lulezuar dhe eshte ndjer i lumtur sa her ka ndjere fjalen tende te cmuar .Erdhi kjo dite ku une ose ti ose ne te dy nuk mund ta shtyjm me , por ,te garantoj vetem nje gje; qe bera te pamunduren qe ditet tona te ishin plot me sinqeritet, resspekt, miqesi, dashuri e pasionalitet , e keshtu do kisha vazhduar per ty, qe kur bota te ishte e eger ndaj nesh, kur shigjetat e te keqes do mundoheshin te na plagosin ,une do te kisha qendruar aty afer teje, mbase jo me trup por me shpirt, mendje e duke te te perkrahur deri ne frymen e fundit , afer njeriut qe desha . Por shpresoj qe keto rreshta t'i lexosh si te fundit mesazh nga zemra e mendja ime...Kam shume per te thene, ehh sa shume por uroj vetem nje gje: Qe cdo veprim I yti te ja ket vlejtur per te sakrifikuar kete ndjenje qe ne krijuam me shume ngrohtesi (Te pakten nga ana ime)....Te Desha, Te dua e do te te dua gjithmone!!!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

2VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Sat 13 Jul 2013, 10:41

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Gjithmon kur kaloj kah lumi me kujtohesh ti dhe koha me ty. Me kujtohen ditet e asaj dashurie qe tani ka humbur dhe ka mbetur vetem kujtimi.
Ateher ishim te lumtur, ishim shume te lumtur, por kjo nuk zgjati edhe aq shum dhe ti me tradhtove me tjetrin. U ndame!
Deri tani e pyesja veten? "Çka kishte aj, qe mua me mungonte?", por nuk e gjeta pergjigjjen. Si duket fati na ndau se ti nuk dije ta çmon dashurine time.
U ndame, kurse ti nuk me the as "mir u pafshime" nuk me the as "lamtumir". Ket ma pate borgj, apo jo? Ia pate borgj dashuris ton. Nuk e meritova nje ndarje të tille.
Te kame pritur disa dit, disa jav ndoshta edhe disa muaj, por ti qe ke ate krenari aq te madhe nuk u ktheve dot.
Tash, tash akoma mendoj ne ty. Ndoshta akoma te dua, por te me kthehesh nuk do te pranoja. Ndoshta jam egoist per veten time, por me merre mendja se nje shanc tjeter nuk e meriton! Mendon se je e bukur, i ke te gjitha, por jo, jo aty ku esht bukuria duhet te jet edhe menquria, e kjo te mungon ty!
Ne fillim nuk mundesha te pajtohem me fatin qe u ndam. Mendoja se s`do te mundem te jetoj pa ty, por tani jam mesuar, dhe nga nje her i them vetes se kjo ishte me e mira per mua, se nuk e ke merituar dashurinë time kurr, dhe nuk e meriton te dashuron dikush ashtu si te desha une!
Veteme kur te permend dikush emrin tend me dridhet zemra. Kur me vjen ne mend, me vjen te qaj, dhe e pys veten "pse ka te till njerz, nuk din apo nuk duan qe tjetri t`i dashuroj qe tjetrit t´ja kthejn dashurin!?Me thoshte nj i vjeter : "Dashurin duhet ta ruajsh sikur syt. Mund te jet e gjat sa jeta, e embel si mjalti por edhe e rend si vdekja. Kete duhesh ta ruajsh se s`te vje per çdo dit. Kjo te ndodh nje her ne jet, vetem nje her. Esht si jeta, qe nese vdek ke humb, dhe mbetet vetem kujtimi aty!" Dhe tash e kuptoj porosin e tij.
E ty, te dhasht Zoti at qe e meriton!!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

3VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Thu 18 Jul 2013, 13:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ka dite kur ndjehesh e vetmuar!!Dite ne te cilat kupton se personat qe ti i ndjeje afer...nuk jan me aty!!Do ndjesh vetem deshir per te qare!!Ti bertasesh botes trishtimin tend..dhimbjen tende!!...Nuk kam me force te shpresoj!!Cfare kam ber gabim??Pse duhet te me ndodhin keto mua???Une skam bere asnje te vuaj,pse duhet te me bejn te tjeret mua??Ndonjeher pyes veten..Ceshte lumturia???...e nuk di te pergjigjem!!Di vetem ceshte vuajtja:TE MOS RRESHTESH KURRE SE QARI,E TE NDJESH NE ZEMER NJE DHIMBJE TE MADHE!!TE NDJESH SHPIRTIN QE TI DIGJET!!E TE MOS KESH DESHIR PER TE VAZHDUAR PERPARA!!Por asnje nuk te kupton,asnje nuk e ndjen dhimbjen qe ke ne shpirt...e atehere mbyllesh ne vetvete,duke Shpresuar....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

4VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Thu 18 Jul 2013, 13:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Buzeqeshja!Nje dhurate e mrekullueshme. Sec me kujtohet nje shprehje: “Ajo s’varferon askend por pasuron ate qe e jep.” Ajo mbin si nje gonxhe kur shpirti eshte plot miresi e dashuri. Sa e bukur do te ishte bota po qe se do te mbizoteronte buzeqeshja e embel dhe e sinqerte, e lumtur e plot dinjitet. Buzeqeshja eshte fasade e nje shpirti te paster.
Ndaj me vjen te therras me tere forcen e shpirtit: “Le te behemi te mire, le te buzeqeshim. Do te shohim si shpresa e gezimi do te ulet ne zemra, do te shohim se si agimet do te jene me te bukura dhe e nesermja do te buzeqeshe.”


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

5VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Thu 18 Jul 2013, 13:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ne deren e nje zemre trokiti shpesh,
"Hyr" - i thoshin dikur...
Nje copez zemre ajo desh..
Por i jepnin gure.


Keshtu i mblodhi gure-gure..
I coi ne shtepi,
Dhe me ta ndertoi nje mur
Perreth zemres se saj..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

6VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Thu 25 Jul 2013, 15:20

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Shpirti im


Shpirti im lekundet si termet.

Ate dite qe do me dashurosh ne bote do behet qamet.
Te betohem me Zot e se ty te dua pafundesisht.

E dashura ime te lutem kthehu pergjithmon

se zemra ime ty po te kerkon.
Une per ty shume po vuaj

e ketu pa ty vetja me duket e huaj.


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

7VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Sat 27 Jul 2013, 13:06

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
nje pyetje kisha per ty ke dashuruar ndonjeher ne jeten tende?vall pse sme thu ate cka mendon pse spo mthua te dua nese aq shum me deshiron vall pse spo thua asnje fjal un te dua e pranoj....e kto vargje te shkurtra per ty i krijoj
jam ber e cmendur e pranoj
jam e fiksuar edhe ket e pranoj
por as ket se mohoj
se me shpirt te dashuroj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

8VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Fri 02 Aug 2013, 18:12

luani

luani
Administrator
Administrator
vargjet per ty sdua te kene mbarim,
aq shume ka per te thene ,
aq shume te don shpirti im.

9VARGJET E FUNDIT ღஐღ Empty Re: VARGJET E FUNDIT ღஐღ prej Sat 07 Sep 2013, 15:42

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ne mesin e natyres
lind dashuria ,
ne mesin e buzeve te tua
digjen buzet e mia


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons