Forumi Kuq E Zi
Vitamina K, antikancerogjen  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Vitamina K, antikancerogjen  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Vitamina K, antikancerogjen  Empty Vitamina K, antikancerogjen prej Sun 19 May 2013, 16:06

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Vitamina K, antikancerogjen


Një nga të dhënat më të reja të
klinikës së njohur Mayo tregon se dhënia e preparateve shtesë të
vitaminës K, zvogëlon rrezikun për shfaqjen e kancerit të sistemit
limfatik.
Duke studiuar limfomën non-Hodgkin te më shumë se 1.600
pacientë, shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se marrja ditore e 108
mikrogramëve të vitaminës K, zvogëlon për 45% rrezikun e shfaqjes së
kësaj sëmundjeje, në raport me ata që marrin më pak se 39 mikrogramë të
vitaminës K.

Limoma non-Hodgkin është formë e karcinomës që përfshin sistemin limfatik, ndërsa paraqitet në 29 forma të ndryshme.

Format
kryesore të vitaminës K janë filokinoni-K1, burim kryesor i të cilit
janë perimet e gjelbra dhe menakioni- K2, burim kryesor i të cilit janë
mishi dhe produktet e fermentuara të qumështit.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons