Forumi Kuq E Zi
Katër gjera që duhet t’i bëni ne shtrat Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Katër gjera që duhet t’i bëni ne shtrat Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Katër gjera që duhet t’i bëni ne shtrat Empty Katër gjera që duhet t’i bëni ne shtrat prej Tue 30 Apr 2013, 22:57

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Katër gjera që duhet t’i bëni ne shtrat Seko11
Seksi është një akt delikat, që kërkon komunikim të hapur midis dy partnerëve. Megjithatë një jetë e shëndetshme seksuale nuk ka vetëm komunikimin. Më poshtë janë katër rregulla që ju sigurojnë nëse ju keni realizuar nevojat tuaja seksuale dhe të partnerit tuaj, dhe së fundmi të keni një jetë seksuale të shëndetshme dhe të lumtur.

1. Pyesni veten nëse vërtet dëshironi të bëni seks
Kjo mund të duket pak qesharake, por ka shumë partnerë që bëjnë seks edhe pa e dashur atë në një moment të caktuar. Arsyeja më e zakonshme pse njerëzit bëjnë seks, edhe nëse ata nuk duan t, është për të shmangur një debat me partnerët e tyre. Problemi është se seksi i detyrueshme nuk është me të vërtetë i kënaqshëm, dhe shpesh çon në ndjenjat e turpshme që vijnë nga gllabërimi i ndjenjave tuaja.

2. Pyesni veten cila sjellje ju pëlqen dhe cila jo gjatë aktit seksual
Burrat dhe gratë shpesh ndihen të detyruar të kryejnë seks edhe pse ato nuk duan të angazhohen në një sjellje të caktuar. Një nga fushat me probleme më të zakonshme, përfshin kryerjen e seksit oral. Shumë gra dhe burra nuk ndihen rehat gjatë kryerjes së seksit oral. Nëse një partner nuk dëshiron të bëjë diçka, nuk duhet ta bëjë sepse sjell pakënaqësi në të bërit seks.

3.Mos kërkoni gjithmonë të bëni seks, edhe kur partneri juaj nuk është i gatshëm
Burrat dhe gratë mund të kryejnë më shpesh seks, por vetëm nëse kjo pranohet nga të dy palët. Gjatë javës sidomos të gjithë janë të zënë dhe të mbingarkuar. Problemi është që të jeni fleksibët dhe të pyesni partnerin tuaj nëse ndjehet i gatshëm për marrëdhënie seksuale. Pyetje të tilla ju ndihmojnë që tregojnë që jeni fleksibël dhe të hapur për të qenë bashkë seksualisht, në vend që duhet të bëni diçka vetëm për të kënaqur partnerin tuaj.

4. Prano faktin, nuk është e nevojshme të përjetohet orgazëm në mënyrë që marrëdhënie juaj të konsiderohet e "arrirë"
Të pasurit orgazëm nuk duhet të përcaktojë një përvojë seksuale, edhe pse miliona njerëz shprehen se me këtë rregull kanë shpallur "luftë". Rreziku në vendosjen e një kushti të tillë të rreptë mbi seksin, është që marrëdhënia të kthehet në një "luftë", dhe gjithmonë të ketë pakënaqësi. Qëllimi është që të arrihet orgazëm, nëse partnerët bashkëpunojnë mes tyre gjatë ndërveprimit dhe nëse e shikoni seksin si një eksperiencë natyrale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons