Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ligjet e dashurise!! prej Wed 18 Jan 2012, 16:33

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kur dikush beson se nje person mund ta ndihmoje ate te plotesoje disa nga nevojat e tij emocionale te palotesuara ai do te filloje te perjetoje ndjesi te kendshme kur rri me ate person.

Ndjesite e kendshme cojne ne terheqje: Kur dikush beson se nje person mund ta ndihmoje ate te plotesoje disa nga nevojat e tij emocionale te palotesuara ai do te filloje te perjetoje ndjesi te kendshme kur rri me ate person. Dhe nese ai person nuk do ta kontaktoje dhe takoje më me ate shpeshtesi qe pritet, ndjesite e kendshme shtohen akoma me shume, bile mund te kthehen ne pasion. Prandaj sapo te kesh terhequr vemendjen e dikujt, mos ji gjithmone i disponueshem.

Ndjesite e kendshme lindin kur kontakti nuk eshte i pamundur: Megjithese disa njerez bien ne dashuri me njerez te famshem qe i shohin thjesht ne TV, apo me te tjere qe flasin vec ne facebook, perseri shumica e njerzve nuk do te bien kurre ne dashuri me dike qe nuk komunikojne drejtperdrejte. Kjo do te thote qe te jesh i disponueshem per personin qe e pelqen, do te nxise ndjesite e kendshme tek ai/ajo (nese sillesh sic duhet kur je me te). Mos e ngaterro kete me piken me siper, ti duhet te jesh i disponueshem deri sa te lindin ndjesite e kendshme qe personi ndjen kur eshte me ty, dhe kur sheh shenjat qe kjo po ndodh duhet te jesh me pak i disponueshem. (Shih: Si te joshesh dike )

Fol per veten indirekt: Njerzit i urrejne ata qe flasin per veten ne menyre direkte, qe lavderojne veten dmth, por ata adhurojne ata qe dine ta ngrene veten ne menyre indirekte. Provoje thuaj dikujt qe sapo e ke takuar qe ke nje makine te shtrenjte qe e ke parku perjashte dhe shiko cfare reagimi do marresh. Dhe krahasoje kte reagim me ate qe do marresh nese thjesht i ve celsat e makines ne tavoline pa folur fare se sa te shtrenjte e ke makinen. Ne rastin e dyte sigurisht do te dukesh dhe me interesant edhe me i pasur pa u kategorizuar si njeri qe do te duket. Me pak fjale beji njerzit ti zbulojne anet e tua te mira pa folur me shume fjale direkte per to. (Shih: Dashuria dhe te behesh i admiruar)

Parashikueshmeria e vret pasionin: Njerzit merziten shpejt me gjerat qe u behen te zakonshme sepse e dine cdo te ndodhe qe para se te ndodhe. E njejta gje ndodh me njerzit e parashikueshem, nese cdo gje qe ti ben eshte e parashikueshme dhe e pritshme, atehere njerzit do merziten shpejt me ty. Ne vend te kesaj ti duhet ta besh konfuz personin qe te pelqen duke i dhene shenja te ndryshme dhe enigmatike pa ia bere te qarte nese e pelqen apo jo, kjo mjafton per ta bere ate te mendoje per ty. (Shih: Si fillojme te fiksohemi me dike)

Mendimet cojne ne ndjesi te kendshme: Nese ti arrin te pushtosh nje pjese te mendimeve te nje personi, atehere ky person do filloje te perjetoje ndjesi te mrekullueshme kur eshte me ty. Eshte thjesht nje loje vemendjeje, sa me shume vemendje dhe mendime arrin te shkaktosh tek personi, aq me kendshem do ndjehet personi kur te jete me ty./zbulime/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ligjet e dashurise!! prej Mon 21 Jan 2013, 05:39

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ligjet E Dashuris!
1.Puthja në dorë-respekt
2.Puthja në ball-dashuri e përjetshme
3.Puthja në buzë-dashuri
4.Puthja me sy të mbyllur-dashuri e zjarrtë
5.Nëse vajza i afrohet djalit-ai ka të drejt ta puth
6.Pickim-dëshiron të thotë diqka
7.Nëse ta zgjat doren i pari-shpreh dashuri
8.Kollitja-të dua
9.Nëse i mbyll syt-të don me gjith zemër
10.Nëse e vënë gishtin në gojë-dëshiron puthje
11.Nëse e kafshon buzën -është xheloz
12.Shikimi në sy-të don
13.Tymi në fytyr-lyp puthje
14.Vendosja e dores në ball-nuk të don
15.Shtrëngimi i dores-nuk të don
16.Shiqimi i gjatë në sy-të don vetëm ty
17.Ledhatimi i flokëve-nuk mundet pa ty
18.Nxjerja e gjuhës -më puth menjëher
19.Shkelja në këmb-shpreh dashuri
20.Puthja në faqe-shoqëri
21.Ngritja e vetullave- a më dashuron
22.Loja me unazë-të kam ëndëruar
23.Ti lejosh atij të përcjell-dëshiron të jesh e tij
24.Trëndafili i kuq-dashuri e zjarrtë
25.Lulja e bardhë-tradhëti
26.Lulja e verdhë-xhelozi


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons