Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Perberesit e dashurise prej Sat 22 Oct 2011, 17:28

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Receta e dashurise eshte nje miks ekuilibrash me perberes.
Do te ishte bukur qe per te bere te funksionoje nje dashuri te mjaftonte nje recete, nje mikser nje kile miell dhe nje liter qumesht.J lista e perberesve qe ne nje dashuri te vertet nuk mund te mungojne. Por mos prisni nje liste te embel si sheqeri, sepse kush di dicka nga marredhenia ne cift, e di mire se shpesh dashuria eshte nje pjate e forte per tu gelltitur, dhe se shpesh mund te perfundoni ne shtrat pa dark...
Receta e dashurise
1- Pavaresia: cdo partner ka hapsirat e tij, miqte e tij, shijet e tij. Dhe askush nuk duhet te nderhyje ne hapsiren private.
2- Besimi: te besosh ne njeriun qe kemi zgjedhur te qendrojme eshte nje perberes ku dashuria ka nevoje. Nese nuk ka besim reciprok, dhe nese jetoni me dyshime pa e lene veten te qete, eshte veshtire per te mos thene e pamundur te shijosh shijen e vertet te dashurise.
3- Pasioni: nuk po ju shpjegojme arsyet, sepse i kuptoni vet, nese seksi mungon per shume kohe, atehere nje problem eshte, dhe receta nuk funksionon aspak.
4- Embelsi dhe mirekuptim: ciftet qe nuk dine te flasin me embelsi, qe nuk ndajne gjeste te embela dhe nuk arrijne te kuptojne njeri tjetrin, mbeten gjithemone me shije te keqe ne goje.
5- Merreni lehte: ne jete kemi shume probleme per te krijuar te tjera ne marredhenien ne cift. Nese nuk ekzistojne me te vertet motive te vlefshme( tradhetia, distanca, ndryshime te renda) per te cilat ja vlen te diskutosh dhe debatosh, te gjesh zgjidhjen me te lehte dhe te mos komplikoni ekzistencen e te dyve eshte e vetmja rruge qe duhet te pershkoni.
6- Entuziazmi: te keni deshire te qendroni se bashku dhe ti beni njeri tjetrit surpriza te ndryshme, eshte dicka qe duhet ta ruani me xhelozi dhe pergjithmone.
7- Rutina: te pranosh se dashuria e vertet eshte e bere nga ulje e ngritje, merziti, qetesi, momente jo shume te gezueshem, eshte e rendesishme. Kush pret vetem fishekzjarre dhe pretendon vetem anen e bukur apo romantike te dashurise, heret e vone do te zhgenjehet.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Perberesit e dashurise prej Mon 21 Jan 2013, 06:06

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
recet e bukur edhe e embel por jo tgjith e din ket recet ndaj po shtohen konfliktet midis cifteve


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons