Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte

....Oret ti numerosh, me minutat te jetosh,
me sekondat te vraposh,
ja ç'do të thote te dashurosh!

Me henen erresiren te ç'jerresh
Me diellin lumturine te shprehesh

Me shiun plaget e vjetra ti lashe
Me deboren ti ngrishe lotet, me mos qashe.

Me eren te perhapesh lajmin
qe je i lumtur i dashuruar
Si stuhi per nje sekond
ne zemren e tij te kesh qendruar
Ere te behesh kur te kerkon
qe prane ti qendrosh kur ti i mungon!
Zog te behesh e te kendosh
Nje buzeqeshje te embel
ne fytyren e tij te zgjosh

Diell te behesh zemren tia ngrohesh
Dashurine qe mban per ty
ne zemren e tij ta shohesh

Me shikimin tend erresiren qe ju rrethon ta largosh
e kaltersine e syve te tij ta zbulosh

Boten tia falesh kur ajo i mungon
Te zhdukesh gjitheçka qe shpirtin e tij e shqetrson

Se ti keshtu mund te jesh lulja e tij e preferuar
E do shikosh se ne çdo çast
ne petalet e tua ka per te qendruar
Kjo esht Dashuria.
Ja çdo te thote te dashurosh
Kur zemra do shtoje rrahjet e saj per dike
Vetem atehere dashurine do ta kuptosh !!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ne livadh te jetes
tri gota i gjeta,
dy ishin te plota,
e bosh ishte e treta…!!!

e mora te paren got,
ne buze e ofrova,
ishte shum e embel,
dhe menjeher e largova…!!!

e mora te dyten got,
me gjuhe pak e preka,
ishte e ithet,
dhe menjeher e heka…!!!

i mora te dyat,
i zbraza ne tjetren got,
u be e idhet e embel,
siq esht vet kjo BOTE…!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Plag sherues..

Oqeani..?
Uji,ajri,toka..
ju pse na ndani?
ju engjuj pse me kaq denes qani?
Kam qar vete me ore dite e muaj..!
Ne dheun tim ndjehem e huaj dhe vuaj..
qe e lendova, nuk i besova!
Se e deshta dhe ende e dua,
u pendova, valle a i mungoj asaj si ajo mua?
Qaj me denes..shpresa e fundit po me vdes!
Te lutem afrohu tek bregu i detit fjalet mi degjo..!
U pendova zemer, me fal mos me harro,
nese te lendon e kaluara qe pate me mua..
me harro dhe plagen shero..!
Nese ma fal gabimin, lendimin
me lejo oh shpirt plagen ta sheroj
dhe me lejo qe para Zotit te betohem
qe gjer ne frymen e fundit do te dashuroj!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
I shkruaj dashuris,qe vetem ne mendje e mbaj,Atij që vetem e ënderrova,I
shkruaj nje djali qe e dua shume,I shkruaj I shkruaj ,doren s'mund t'a
ndaloj,I shkruaj ne mengjes,I shkruaj diten,I shkruaj ne mbremje,ne
mesnatë,I shkruaj edhe kur jam ne gjume.I shkruaj pa zemer se zemren
time aje e ka..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
A thua per mua zoti s’paska shkruar lumturi?
a thua qe nuk meritoj te ndjej dashuri?
a thua nuk meritoj te dashuroj dhe une si gjdo njeri?

pse gjdoher me del nje penges?
pse sa ngrihem pak me keputet gjdo shpres…
pse nuk me lejohet te dua ne menyren time?
a thua o zot qe duhet te jetoj vetem per trishtime?
a thua ooo Zot qe kjo zemra ime nje dite do te mbushet me gezime??


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Degjo... kam provuar te shkruaj gjithcka qe ka mes meje dhe teje,
gjithcka qe mendoj, qe ndjej, qe shpresoj, qe dua, qe mendoj se kam
kuptuar...
Pastaj kam hequr gjithcka qe nuk eshte esenciale, gjithcka
qe ngjall frike, gjithcka qe s'eshte e sinqerte, gjithcka qe nuk eshte e
vertete, gjithcka qe nuk ka rendesi, gjithcka qe nuk llogaritet,
gjithcka qe mund te jete keqkuptuar, harruar, humbur.
Ne fund mbeti kjo: Jam e lumtur kur ti je i lumtur, jam e trishtuar kur ti je i trishtuar. Kur ti nuk je afer me mungon....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ajo cka me ben te kafshoj jeten ne damarin e ekzistences se saj
eshte pamundesia... qe sluftohet dot; koha dhe hapsira qe na ndajne !
Shkembehemi ne te te njejten rruge e nuk shihemi me sy !
Vuajme per te njejta gjera qe i kemi per te njejten arsye !
Mbase duam te kemi njeri-tjetrin prane , e jemi larg !
Duhemi , por se perjetojme dashurine !
Mendojme momentet tona dhe si analizojme per zgjidhje !
Duam ti shpetojme ligjeve makabre te jetes
por ajo na mberthen , ne hedh ne gracka e saj !
Jemi te lire ,te burgosur ne zemrat tona !
Burg i amshuar shpirti jot vuajtje e deshiruar qe buron nga ndjenja qe te adresohen ty,e shtrejnta ime dashuri !!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Loti pikon , mbi faqe.

Eshte aj loti qe dikur rrjedhte nga gezimi por kurr
rrjedhte binte edhe neper faqen tende, por tani ka mbet i vetmuar,
erresira e vdekjes e ka mbuluar, gjdo nat po vdes nga pak, dhimbjen ekam afer se ty te kam larg...
Heshtija naten shpirtin ma frikson dhembja zemren ma mundoj, e di qe ti nuk me don, por edhe ti e din se un te dua
ty .. Por nuk e di perse ka ren nje mjegull e zez ne shpirtin tim e ne zemren tende, e nuk ja falim njeri tjetrit. Loti
ngadale duke pikuar neper faqen time e len nje shenje edhe shkruan nje emer te deshta...edhe do te ruaj ne
zemer, e shkruan emrin tend e dashur qe e deshti shum edhe qe asnje qast nuk ndaloj se rrjedhuri nga syri.. Por
akoma nuk ka ren ne tok ky lot i vetmis, edhe toka do te qan edhe qielli do te mabaj zi kur ta kupton se jeta ime perfundoj per ty..... do te humbi do te tretem por ty ne zemren time gjithnje do te mbetesh ....
Pse pregjdodit ne zemer me vret, pse po me ndon se e kam fajn vet, vetem flen e me haron kur edi se ti nuk me
dashuron,endra qe dikur i patam tash si kemi ne si dhurat nga dashuria vetem lot mi len dhe prap me len fajtor
ndoshta
faj une kam vetem se te thash i joti jam.......Melodin kur degjoj malli
me mer per ty,e vetmuar zemra ime e shkret nji lajm po e pres para se
te vdes,nuk dua
te jetoj me keto fjalet e tua sime rendon,mallku qofsh moj dashuri
endrat
pse mi more nji kujtim qe male zemren time ma lendove.Nuk ka nate endra
pa ty,nuk paska drit pate pa me sy,nuk ka qjelli yje as
hen. EMALLKUAR varrose zemren qe te deshti shume......
E une ! une , une do te qaj do te vazhdoj te qaj,do te derdhi lot per jete ,derisa toka te behet det atehere
do ta kuptoje gjith bota se ta kam dashur me te vertete.Te lutem , kemi qen ,kemi pas ate qfare kemi dashte , Por tash eshte shum vone , gjdo gje ka mbaru gjdo te
mire te uroj nga Zemra ime.
Te lutem e dashur eja e me shpeto e vetmja je ti qe me jep shpres te jetoj e vetmeja je ti qe une dashuroj ,gjdo gje qe une
shoh me duket pa vler ,
edhe kjo jet pa ty me esht ber tmerr ,pra te lutem kthehu eja te pres
se pa te pa ty nuk dua te vdes


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dedikim Dashuris Sperjetshme
e di se sjam perfekte \
e di se kom shum perfekte
e di se jom goce keqe goc gantrrestare
goc e keqe po amo dy fjal dua ti shkruj per ty
tshkruaj per quninn qe mlen pa gjum nsy
per qunin qe mdon marrzisht
per qunin qe mdon sinqerisht
per ty vec per ty shkruajj
besom, mor se per ty thell nshpirt vuaj
do vij e do futem ne dhomen ku rri ti
e do rri me ty derisa nje dit tjeter tlind perseri
te dua e per ty do renkoj
besom per jeten time qe nshpirt vec ty tdashuroj(Burrrrreeeeellls)


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Klio

avatar
Moderator
Moderator
E Askujt shkruajti:Dashuria eshte

....Oret ti numerosh, me minutat te jetosh,
me sekondat te vraposh,
ja ç'do të thote te dashurosh!

Me henen erresiren te ç'jerresh
Me diellin lumturine te shprehesh

Me shiun plaget e vjetra ti lashe
Me deboren ti ngrishe lotet, me mos qashe.

Me eren te perhapesh lajmin
qe je i lumtur i dashuruar
Si stuhi per nje sekond
ne zemren e tij te kesh qendruar
Ere te behesh kur te kerkon
qe prane ti qendrosh kur ti i mungon!
Zog te behesh e te kendosh
Nje buzeqeshje te embel
ne fytyren e tij te zgjosh

Diell te behesh zemren tia ngrohesh
Dashurine qe mban per ty
ne zemren e tij ta shohesh

Me shikimin tend erresiren qe ju rrethon ta largosh
e kaltersine e syve te tij ta zbulosh

Boten tia falesh kur ajo i mungon
Te zhdukesh gjitheçka qe shpirtin e tij e shqetrson

Se ti keshtu mund te jesh lulja e tij e preferuar
E do shikosh se ne çdo çast
ne petalet e tua ka per te qendruar
Kjo esht Dashuria.
Ja çdo te thote te dashurosh
Kur zemra do shtoje rrahjet e saj per dike
Vetem atehere dashurine do ta kuptosh !!!
shum e bukur kjo

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Po te jet nevoja per ty zemren do ta dhuroj
qe ta kuptosh se me shpirt te dashuroj
e nese stmjafton zemra ime
merr nje thik ndaje ne dysh e gjaku qe do rrjedh neper duart e tu
do t kuptosh se ateher me tvertet un te du.....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons