Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ja femra ideale e 100 viteve më parë! prej Sat 22 Dec 2012, 20:14

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Me ndyshimin e epokave ka ndyshuar edhe perceptimi i njerëzve për buykurinë femërore. Kështu ndërsa sot femra identifikohet me modelet Victoria’s Secret, 100 vjet më parë, fiziku ideal për një femër ishte shumë më ndryshe. Kështu duke iu referuar një artikujsh të asaj kohe studentja e lindur në Bruklin, Elsie Scheel, 24 vjeç, cilësohej si femra me trupin më ideal dhe ishte përzgjedhur nga studiuesja Esther Parker mes 400 femrave..

Sipas Neë York Times të asaj periudhe, përshkrimi I saj ishte: “ Një femër me flokë me ngjyrë të hapur, me sy ngjyrë blu, prania e së cilës flet për një shëndet perfekt. E gjatë 170 centimetra, ajo peshonte mbi 77 kilogram me trupin në formën e një dardhe, me përmasa 88-76-101.”

Përshkrimi ishte shoqëruar me një intervistë ku 24 vjecarja thoshte nuk poara hante mëngjes dhe ushqimi I saj I preferuar ishte bifteku. Ndërsa nuk pinte caj, kafe dhe nuk hante ëmbëlsira. Rezultati: Ajo thoshte se nuk është sëmurur kurrë dhe nuk e di se çfarë është frika.
Sot kjo studente do kishte një BMI 26.8, çka do e bënte atë mbipeshë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ja femra ideale e 100 viteve më parë! prej Sat 19 Jan 2013, 19:30

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
paska qen si burr me thon tdrejten...mir qe kemi evolu shyqyr zotit


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons