Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ky është momenti prekës i një djali dy vjeç që dëgjon zërin e së ëmës për herë të parë. Vogëlushit amerikan sapo i është vënë një pajisje ndihmëse për të dëgjuar dhe gëzimi i tij është i madh pas çdo tingulli që dëgjon.
Djali, të cilit një grua nga pas kamerës i drejtohet me emrin Kuper, reagon me kënaqësi pasi e dëgjon të ëmën që e thërret në emër.

Ai ngre duart lart duke qeshur me zhurmat përreth, e më pas ndalet të kuptojë botën e re që i hapet para.

Me njërën dorë që e vë herë pas here te veshi ku i është vënë pajisja, djali me hare vazhdon lojën me blloqet plastike.

Më tepër se 1 800 shikues kanë pëlqyer kripin qëkur u postua në internet. Një komentues tipik shkruan: “Nisa të qesh që pa e parë videon... MAHNITËSE!”.

Ka pasur plot video të tjera të ngjashme vitet e fundit, pasi shkencëtarët kanë zbuluar mënyra të reja për t’u ardhur në ndihmë njerëzve që nuk dëgjojnë.

Tetorin e shkuar, videoja e një bebeje 8-muajshe që dëgjonte për herë të parë falë një pajisjeje elektronike u bë mjaft popullore në internet, me shikuesit që e përshkruanin momentin si “magjik”.

Një ditë, ndoshta paksa më vonë se bashkëmoshatarët e tij, Kuperi do mund të flasë dhe t’i tregojë botës si është të dëgjosh pasi ke kaluar dy vjet të jetës në heshtje të plotë.
/Start/E.B/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons