Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

NASA: Për 4 miliardë vjet, Toka merr fund si planet..

Keni ende kohë për t’i vënë gjërat tuaja në vijë para se galaktika jonë e Rrugës së Qumështit, të përplaset me galaktikën fqinje Andromeda. Por sa kohë? Plot 4 miliard vjet. E njëjtë gati me moshën e Tokës.

Janë shkencëtarët e NASA-s të cilët kanë njoftuar se tani është e mundur të parashikohet me siguri përplasja e pritshme mes dy galaktikave, e cila do të shkaktonte zyrtarisht edhe të famshmin Apokalips, pra Fund të Botës.

Aktualisht, distanca mes galaktikës sonë dhe Andromedas, qëndron në 2.5 milion vjet dritë.

“Por pas 4 miliardë vjetësh, - thonë studiuesit në Institutin ‘Space Science’ në Baltimore, dy galaktikat (të cilat janë pjesë e kompleksit të formuar nga pesëdhjetë galaktikat) do të përplasen. Rezultati është se Dielli ynë ndoshta do të shkojë në një rajon të galaktikës, por Toka dhe sistemi diellor në tërësi, do të shkatërrohen”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons