Forumi Kuq E Zi
Microsoft arnon 23 vrima Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Microsoft arnon 23 vrima Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Microsoft arnon 23 vrima Empty Microsoft arnon 23 vrima prej Thu 10 May 2012, 21:38

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Microsoft arnon 23 vrima Siguri_165130175
Microsoft i ka vënë në cak 23 dobësi në siguri në përditësimin Patch Tuesday, duke përfshirë arnime për një të çarë të shfrytëzuar nga sulmi keqdashës Duqu që është zbuluar që ka prekur më shumë produkte se sa që ishte menduar paraprakisht.
Microsoft lëshoi arnime për 23 dobësi të sigurisë gjatë ditës së djeshme si pjesë një të Marte Arnimi që përfshin arnime kritike për Microsoft Windows, Silverlight, Microsfot Office dhe .NET Framework.

Nga shtatë buletinet, Microsoft i këshillon administratorët që ta kthejnë vëmendjen e tyre në dy të parat: MS12-034 dhe MS12-029. Që të dy buletinet janë të vlerësuara si “kritike” dhe iu ishin dhënë vlerësimet më të larta në “indeksin për dobësi” të Microsoft. MS12-034, sidoqoftë lidh së bashku 10 arnime përgjatë disa vijave të produkteve që ishin lidhur së bashku si pjesë e një përditësimi të nisur për të futur arnimet përfundimtare në një shfrytëzim të dobësisë nga sulmi keqdashës Duqu.

Besuar nga shumë që është i lidhur me Stuxnet, Duqu ishte parë gjatë shtatorit duke shfrytëzuar një dobësi që prekte Microsoft Word. Ndërmarrja arnoi vrimën me MS11-087, por produktet e tjera të Microsoftit ishin zbuluar që e kishin të njëjtën dobësi./pcworldalbanian


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons