Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një grupim teleskopësh do tu lejojnë shkencëtarëve që të fotografojnë për herë të parë “vrimën e zezë”. Kjo do të mundësohet nga grupimi i 50 teleskopëve rreth e qark botës.

Shkencëtarë do të takohen këtë të mërkurë për të diskutuar mbi projektin që gjithashtu do të testojë teorinë e Ajnshtajni mbi relativitetin e përgjithshëm.

Projekti quhet “Event Horizon Telescope” – do të mund të kapi pamjen e parë nga vrima e zezë që ndodhet në qendër të galaksisë tonë, rruga e qumështit.

Vrima gjigante është katër milion herë më e madhe se sa masa e Diellit tonë, por largësia e saj bën që të duket se një kokërr rrushi në hënë.

Nëse zbulohet se hija e saj nuk është rrethore, kjo do të thotë se teoria e Ajnshtajnin nuk qëndron.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons