Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sonda "Messenger" e NASA ka zbuluar praninë e mundshme të akullit në zonat polare të Mërkurit, pjesë të të cilit mbeten gjithmonë në hije. Ky zbulim konfirmon atë që ishte vënë re nga hartat e radarëve që kishin evidentuar zona reflektimi të ngjashme pikërisht me ato të shkaktuara nga akulli.
Përkundër temperaturës sipërfaqësore që është më e lartë se 4000 gradë centigradë, disa kratere përbëjnë një të ashturuquajtur “grackë të ftohtë”.
Imazhet e përcjella nga sonda, që është e dyta që viziton planetin më të brendshëm të sistemit diellor pas "Mariner 10" në vitet ’70, kanë konfirmuar se zonat e hijes përkojnë me ato të refleksioneve më të mëdha të radarit. Gjithsesi, ekspertët paralajmërojnë se bëhet fjalë për një hipotezë dhe që depozitat e akullit duhet të mbulohen nga një shtresë e hollë mbetjesh, për të qendruar stabël.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
interesante po duket e cuditshme duka pasur parasysh edhe pamjen e merkurit si edhe ndertimin e tij


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons