Forumi Kuq E Zi
7 gabime qe duhet t'i shmangni ne FB ! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
7 gabime qe duhet t'i shmangni ne FB ! Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
7 gabime qe duhet t'i shmangni ne FB ! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
7 gabime qe duhet t'i shmangni ne FB ! Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
1. Spiunazhi
Femrat shpesh shnderrohen ne spiune dhe agjente te CIA-s dhe gjurmojne neper profilet e meshkujve ne te cilet kane hedhur shikimin. Kerkojne foto, komente, video, postime apo çfaredo ‘ndyresire’ nga e kaluara, per te cilat mund te shkaktojne drame. Meshkujt i porosisin: “Po te ekzistonte ndonje sekret i caktuar per te cilin nuk do te doja ta dish, me siguri se nuk do ta postoja ne profilin tim ne Facebook!”.
2. Duck Face
Shumica e meshkujve nuk gjen kuptim ne vendosjen e mijera ‘fotove te kota’, posaçerisht ato ku i puthit buzet. Poza “Duck face” ne foto, dhe me keq direkt, eshte ne rangun e operacioneve plastike – teper false dhe plotesisht e panevojshme! Çfare ka ndodhur me buzeqeshjen natyrale?.
3. Postime te vazhdueshme
Me siguri se jeni te njoftuar me sindromen e postimeve private-publike, çfare kam ngrene, sa gjate kam fjetur, pse alarmi i ores nuk ka rene, e te ngjashme. Nese je ti njera prej ketyre personave qe e kane nevoje e njoftimit te miqve te saj te internetit rreth te gjitha situatave qe u kane ndodhur, nderprite menjehere. Askujt nuk i intereson pse postieri i ka rene ziles ne oren 8 te mengjesit dhe me cilin llak i ke lyer thonjte.
4. Statuset rreth padobive te meshkujve
Me siguri ne mesin e miqve tuaj ke nje feministe te ashper, e cila vazhdimisht lufton per te drejtat e femrave dhe per kete arsye peshtyn meshkujt. Ofendimi dhe mosperfillja e meshkujve ne rrjetet sociale, eshte papjekuri dhe plotesisht e papranueshme per nje femer e cilesdo moshe! Eshte tmerresisht poshteruese per nje vajze kur ne statuset e saj shkruan se meshkujt jane derra, genjeshtare dhe mashtrues. Mos i fut te gjithe ne nje kosh, posaçerisht jo ne nje menyre te tille te papjekur – publikisht para 300 miqve tuaj.
5. Albumet me tituj: “Une, une dhe vetem une!
Asnje mashkull nuk deshiron te dale me nje femer e cila ka me mijera foto vetem te saj dhe te gjithe meshkujt mundohen t’i shmangin femrat egoiste dhe qe e pelqejne veten, te cilat vazhdimisht postojne foto te vetes se tyre ne poza te ndryshme dhe kombinime te veshjeve. Vertete eshte pikelluese kur nje vajze ne profilin e saj nuk ka asgje tjeter perveç fotove te saj. Ne baze te kesaj vihet ne perfundim se ajo fare nuk ka miq, çka nenkupton se nuk eshte e shoqerueshme.
6. Botimi i fotove ‘tona’, edhe pse ‘ne’ nuk ekzistojme
Ndryshimi parakohe i statusit te lidhjes dhe vendosja e fotove te perbashketa te profilit pas vetem disa daljeve se bashku, eshte deshperuese. Durim e dashur, te gjitha do te vijne ne vendin e tyre me kohe.
“Njehere nje femer pas vetem tre takimeve ka shkruar ne Facebook se jemi ne lidhje dhe e ka vendosur foton e tone ne profil dhe natyrisht me ka bere ‘tag’-e. Jam çmendur, sepse e para nuk ishim ne lidhje dhe e dyta, une asnjehere nuk ia kam permendur lidhjen, sepse kam dale me vajza te tjera – natyrisht postimi nga ana e saj e fotos sone, vetem me ka krijuar probleme, sepse te gjithe kane menduar se jam mashtrues dhe genjeshtar”, ka treguar nje perdorues i Facebook-ut.
7. Porosite qe te thyejne zemren dhe urimet percjellese te botuara ne murin e tij
Asnje mashkull nuk deshiron te shoket e tij te lojes dhe koleget e punes te dine se ai per ty eshte nje ‘llokum’, ‘zemrush’, shpirtush’, ‘karamele’, etj, e posaçerisht kur ti çdo dite i shkruan ne murin e tij perkrah mijera urimesh dhe porosish.
“Pasi e dashura ime, tani ish e dashura, ne ‘mur’ ka shkruar se mezi pret ta shoh ‘peshkun’ e saj ne mbremje dhe tere kete e ka pasuruar me dhjetera urime, shoket e mi me kane vene emrin ‘peshk’, me kane ngacmuar vazhdimisht dhe me kane derguar zemra. Eshte dashur shume kohe per t’u kendellur nga kjo dhe te kthej burrerine time”, eshte ankuar nje perdorues tjeter i Facebook-ut.

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
5. Albumet me tituj: “Une, une dhe vetem une!
Asnje mashkull nuk
deshiron te dale me nje femer e cila ka me mijera foto vetem te saj dhe
te gjithe meshkujt mundohen t’i shmangin femrat egoiste dhe qe e
pelqejne veten, te cilat vazhdimisht postojne foto te vetes se tyre ne
poza te ndryshme dhe kombinime te veshjeve. Vertete eshte pikelluese kur
nje vajze ne profilin e saj nuk ka asgje tjeter perveç fotove te saj.
Ne baze te kesaj vihet ne perfundim se ajo fare nuk ka miq, çka
nenkupton se nuk eshte e shoqerueshme.
katile pa katile amo ska shonc asnjo me ma bo me hile

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons