Forumi Kuq E Zi
Si Të Shmangni Vizitat Te Mjeku Në Pranverë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Si Të Shmangni Vizitat Te Mjeku Në Pranverë Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Si Të Shmangni Vizitat Te Mjeku Në Pranverë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Si Të Shmangni Vizitat Te Mjeku Në Pranverë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Si Të Shmangni Vizitat Te Mjeku Në Pranverë F.0401005259911_m
Pranvera është stina më e mirë për të sjellë trupin në formë. Imuniteti më i fortë do të mbrohet më lehtë nga sëmundjet. Ju sjellim këshilla si të shmangni shkuarjen te mjeku, ndërsa trupin tuaj do ta bëni në mënyrë të përkryer të shëndetshëm.
Puthuni. Po, puthja ndihmon në luftën kundër ftohjes dhe gripit. Shkëmbimi i baktereve rrit mbrojtjen natyrale të trupit dhe forcon sistemin e imunitetit. Është dëshmuar që seksi një herë në javë rrit nivelin e imunoglobulineve, proteinave që ngrenë imunitetin. Përfitimin më të madh do ta nxirrni nëse seksin e kombinoni me puthje.
Dëgjoni muzikë. Dëgjimi i muzikës po ashtu rrit nivelin e imunoglobulineve. Dëgjojeni muzikën më të dashur çdo ditë, të paktën 30 minuta gjatë dhe pas situatave stresuese.
Ecni shpejtë. Hulumtimi ka treguar që shëtitja e shpejtë prej 45 minutash, katër apo më shumë ditë në javë mund të përmirësojë sistemin tuaj të imunitetit dhe rrit tolerancën ndaj dhimbjes. Por mos vraponi, veçanërisht nëse ndieni simptomat e para të ftohjes, sepse vrapimi në momente të tilla mund t’iu dërgojë drejt në shtrat.
Mos i fryni hundët fort. Kur jeni të sëmurë, hunda mbushet me sekrecion. Në vend të fryrjes së fortë, duheni të fryni butësisht secilën vrimë hunde (veç e veç). Fryrja e papritur dhe e fortë mund të shkaktojë kalimin e sekrecionit deri tek si sinuset, me çka rrezikoni që të sëmureni edhe më shumë.
Shmangni ajrin e thatë. Ajri i thatë është bazë e frytshme për ftohjen dhe gripin. Viruset dhe bakteret më lehtë shumohen në ajër të thatë dhe po kështu mund të mbijetojnë më gjatë. Në këtë mënyrë do të sëmureni më lehtë. Ajrosni shtëpinë tuaj shpesh dhe mos harroni të ajrosni hapësirën në të cilën rrini shumë.
Pini kafe. Pirja e lëngjeve të ngrohta, duke përfshirë edhe kafen mund të shpërlajë viruset dhe bakteret në gojën dhe stomakun tuaj. Nëse nuk jeni adhurues i kafes, pini çaj, ujë të ngrohtë ose supë. Po ashtu, provoni ta shpërlani gojën me ujë të ngrohtë, sepse në këtë mënyrë do të largoni të gjitha viruset dhe bakteret.
/Telegrafi/

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Dëgjoni muzikë. Dëgjimi i muzikës po ashtu rrit nivelin e imunoglobulineve. Dëgjojeni muzikën më të dashur çdo ditë, të paktën 30 minuta gjatë dhe pas situatave stresuese.
interesante pasi gjith diten qoft ver pranver apo dimer un ndegjoj shum muzik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons