Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Disa gabime te cuditshme te Microsoft. prej Thu 12 May 2011, 17:00

Milanisti

avatar
VIP
VIP
Nje indian ka zbuluar qe ne sistemet operativ windows nuk eshte e mundur te krijosh nje folder ( kartel) me emrin " Con " .

Provoni te hapni nje folder te ri dhe ti vendosni emrin: " Con " ( pa thonjeza)

http://www. http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum

2 Re: Disa gabime te cuditshme te Microsoft. prej Thu 12 May 2011, 17:00

Milanisti

avatar
VIP
VIP
Per ata qe perdorin sistemin windows.

1. Hapne notepad-in ( Blocco note)
2. Shkruani keto fjale: " Bush hid the facts " ( pa thonjeza)
3. Beheni " Save" kete file me nje emer qe deshironi.
4. Hapeni serisht kete file qe sapo e bete " Save " .

==> Do ju dali dicka e pabesueshme!

http://www. http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum

3 Re: Disa gabime te cuditshme te Microsoft. prej Thu 12 May 2011, 17:00

Milanisti

avatar
VIP
VIP
Kete e ka zbuluar nje brazilian

1) Hapni Microsoft Office Word
2) Shkruani ne word " =rand (200, 99) " ( pa thonjza )
3) Beni " Enter " ( Invio) .

Shikoni cfar ndodh....

http://www. http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum

4 Re: Disa gabime te cuditshme te Microsoft. prej Thu 12 May 2011, 17:01

Milanisti

avatar
VIP
VIP
Hapni Wordin dhe:

Shkruani me te medha Q33 NY (ka qene numri i fluturimit te avionit te pare qe ka goditur kullat binjake)

Selektojeni dhe shendrojeni shkrimin ne madhesine 48.

Shndrojeni shkrimin actual ne WINGDINGS dhe do kuptojeni cfar eshte.....

http://www. http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum

5 Re: Disa gabime te cuditshme te Microsoft. prej Thu 12 May 2011, 17:02

Milanisti

avatar
VIP
VIP
disa emra te tjer me te cilet nuk mund te krijosh foldera
AUX, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, dhe LPT9

http://www. http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons