Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Dicka që historianët kanë zgjedhur që ta varrosin, ta mbajnë të fshehtë. Një tribe e quajtur Khazarët zgjodhi përqafimin e Judaizmit. Në këtë mënyrë, bota dëshmoi për herë të parë një fenomen shumë të cuditshëm, në të cilin njerëz jo-semitë u konvertuan në cifutë. Jo-semitë të cilët u kthyen në cifutë. Analizat e kërkimeve gjenetike të tyre gjenden lehtë edhe në internet, cdokush mund ti studiojë ato. Janë zhvilluar konferenca mjekësore, qëllimi i të cilave ka qenë studimi i përbërjes gjenetike të këtyre njerëzve. Ata, khazarët kanë një përbërje gjenetike e cila është unike, e vecantë nga e gjithë pjesa tjetër e njerëzimit. Askush tjetër në botë nuk është i ngjashëm me ta, kjo është e bazuar në kërkime shkencore. Këta njerëz, khazarët, zgjodhën konvertimin në judaizëm, por dicka të tillë nuk e bënë për arsye fetare. Ata nuk ishin edhe aq të interesur në Librin e Shenjtë, apo ndjekjen e ligjeve fetare. Ata e përqafuan judaizmin për qëllime e përfitime politike. Ata gjendeshin ndërmjet Islamit e Krishtërimit, Bizantit të krishterë, por ata zgjodhën judaizmin. Këta cifutë europianë, të cilët nuk kanë asnjë lidhje biologjike me beni israilët, u shtuan. Ata u shtuan deri në atë masë saqë në ditët e sotme 9 prej 10 cifutëve, pra rreth 90% e cifutëve janë prej cifutëve europianë. Ata janë shumë herë më të shumtë se cifutët semitë, janë 9 në 10 cifutë. Këta cifutë europianë, nëse ju i hidhni një sy listës së cmimeve Nobel, në shkencë e në fusha të tjera, ju do të shihni se këta janë njerëz të cilët janë shumë herë më të zgjuar se pjesa tjetër e njerëzimit. Kjo gjë duket qartë në aspektin intelektual, në arritjet akademike e kërkimet shkencore. Këta njerëz janë të ndryshëm nga e gjithë pjesa tjetër e njerëzimit. Më pas ju do të shihni se khazarët të cilët u kthyen në cifutë, zgjodhën gjithashtu edhe të konvertoheshin në të krishterë më pas. Pra kemi khazarët të cilët infiltruan kampin e cifutëve, e në anën tjetër edhe kampin e të krishterëve. Prej radhëve të këtyre khazarëve cifutë e khazarëve të krishterë u krijua një aleancë cifuto-kristiane. Ishte kjo aleancë cifuto-kristiane, khazarët, e cila i dha jetë lëvizjes zioniste. Lëvizja zioniste nuk ka asnjë lidhje me beni israilët. Kjo lëvizje është në mënyrë esencilae e ekskluzive arritje e cifutëve europianë. Ishin këta khazarë të cilët zgjodhën që të bëheshin cifutë, në fillim cifutë e më pas të krishterë, të cilët ndërtuan një perandori, e cila ishte më e fuqishmja në Europë e Azinë qendrore. E kur ushtria muslimane mundi në mënyrë sistematike të dy superfuqitë e botës, perandorinë Perse e Bizantinët, e u shpall si forca më e fuqishme ushtarake në botë. Khazarët i zunë rrugën ushtrisë , muslimanët nuk kishin mundësi që ti mundnin ata. Pra mund të thuhet fare qartë se khazarët shfaqën një fuqi ushtarake e cila nuk njihte rivalë në botë, në atë periudhë. Prej kësaj pjese të botës ata u shpërndanë në Europën Lindore, në Rusi, më pas kaluan oqeanin e shkuan edhe ne SHBA. Ata qëndrojnë pas revolucioneve të cilët tranformuan Europën, prej krishtërimit në civilizimin modern perëndimor. Ata qëndronin pas revolucionit bolshevik, i cili e shkatërroi krishtërimin në Rusi. ata qëndronin pas revolucionit francez, si pasojë e të cilit ligjet e kishës së krishterë u shkatërruan. Ndalimi i kamatës, ai ligj u hodh në koshin e plehrave prej tyre. Ata qëndrojnë edhe pas krijimit të lëvizjes zioniste. Ishin këta khazarë, të cilët u shpërngulën për në Tokën e Shenjtë, të ndihmuar nga një holokaust i cuditshëme misterioz i cifutëve. Pra pati një eksod të këtyre cifutëve europianë drejt Tokës së Shenjtë. Kur u krijua shteti i Izraelit, a e dini se cilët e kanë pushtetin në Izrael ? Nuk janë cifutët orientalë, jo ata me lëkyrë me ngjyrë, jo. Ata jane qytetarë të dorës së dytë. Ata të cilët e kanë pushtetin në Izrael janë cifutët europianë


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons