Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Vende të planetit Tokë ku ndodhi misterioze mund të të presin !


Trekëndëshi i Bermudes është shembulli më i famshëm i vendeve ku në mënyrë të mistershme janë zhdukur avionë apo anije. Megjithatë, ekzistojnë të paktën edhe tri vende të tjera në botë ku ndodh diçka e tillë.
Deti Sargassi në Atlantik

– Kjo zonë detare është e famshme për zhdukjen e ekuipazheve të shumë barkave të vogla me vela duke nxjerrë në breg të detit, barka të boshatisura. Një nga zhdukjet më të famshme është ajo e vitit 1840, ku një një kapiten anijeje i quajtur Rozali u zhduk së bashku me ekuipazhin e tij, dhe në breg doli anija me asnjë person në bord. Kjo zonë është e rrethuar nga përplasje të fuqishme dallgësh dhe shpesh është quajtur “deti brenda detit”.


Trekëndëshi i Dragoit

– Kjo është një zonë në oqeanin Paqësor, e cila gjendet në afërsi të ishullit japonez të Miyake, rreth 100 kilometra në jug të Tokios. Japonia ka humbur pesë anije luftarake dhe rreth 100 shkencëtarë që po studionin zonën mes viteve 1952 – 1954.

Trekëndëshi i Michigan

–Legjenda e trekëndëshit të Michigan ka lindur në 1937, kur kapiteni George Donner u zhduk nga kabina e tij gjatë një udhëtimi të zakonshëm për transportin e karbonit. Edhe pse dera e kabinës ishte e mbyllur nga brenda, pjesëtarët e tjerë të ekuipazhit nuk mundën të gjenin dot kapitenin e tyre.


Trekëndëshi i Bermudes

–Rasti i parë misterioz ka ndodhur në 1945, kur një grup avionësh luftarakë që transportonin 14 persona u zhduk në brigjet e Floridës. Para se të humbisnin kontaktin në radio, komandanti u dëgjua të thoshte “Jemi duke hyrë në ujra të bardha, asgjë nuk duket normale”. Pak më pas, një tjetër avion me 13 persona në bord, i cili po kërkonte të gjente avionin pararendës, u zhduk.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons