Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Nese nuk beson nuk shpreson... Nese nuk shpreson nuk rrezikon... Dhe nese nuk rrezikon nuk do ndryshoj kurre asgje.!

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
nese vlerson pasurin mos me duaj mua, nese vlerson bukurin mos me duaj mua, nese vlerson dashurin me duaj mua se askush tjeter ste do sic un te dua.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

avatar
Vizitor
Uaaaa me mua e ke more

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
me ty e kam me ty


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
Histori sh prekese :'(((
Ja vlen ta lexoni

Nje here nje djale ,qe kishte prblm me nenen e tij,nje dite u mrz shume,sa ne mendje
djalli i coi te bentd ate qe se mendonte,qe goja se thote,dhe mendja se mendon,te vriste nenen e tij.I mashtruar nga djalli ,shkon mer nje thike e godet nenen ne zemer,hap gjoksin e saj ,ne te cilin e kishte ushqyer me gji,ja mer zemren e gjakosur dhe niset me vrap.....
nje moment pengohet ,dhe rezohet,zemra e Nenes ne doren e gjakosur ,pluhuroset .Ne ate moment degjon nje ze:"U vrave biri Nenes"foli zemra e nenes .Djali filloi te qaje per veprimin e bere dhe aty nisi te laje zemren e pluhurosur me lotet e tij.Perseri degjon zemren e nenes qe i thote:Biri im,mos ma ther zemren 2 here.Ja pra cbejne zemrat e nenave tona
AH SIKUR TE ISHIN TE PAVDEKSHME

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe


ESE : ESHTE TEPER E VESHTIRE TE FALESH KUR SHPIRTIN TA PUSHTON DHIMBJA.
Koha sheron gjithçka. Dhimbjet, plaget, te meson te kerkosh falje, te meson te falesh. Por kur dhimbja te pushton shpirtin te falesh te duket e pamundur. Thone se te gabosh eshte njerezore por te falesh eshte hyjnore. Dhe nese ti e do veten tende aq pak sa ta lesh ate ne doren e dhimbjes e te urrejtjes atehere kurre nuk do te jesh i afte as te falesh por as te meritosh faljen e dikujt tjeter. Per nje moment kur je e lenduar apo e zhgenjyer, ndjen se gjithçka ka humbur kuptimin qe dikur kishte dhe ta falesh kete dhimbje te duket e pamundur. Sa me shume rritesh aq me shume e kupton se eshte e kote te vazhdosh duke mbajtur meri e inate ne zemer, do jete gjithmone diçka qe do te te ndaloje te jesh e lumtur, te qeshesh me te vertete. Nje gje qe prishet njehere nuk do mundet kurre te kthehet ashtu siç ishte ne fillim. Eshte njesoj si nje pasqyr e cila thyhet dhe sado te mundohemi ti ngjisim copat e saj, nuk do na japi me pasqyrimin tone te sakte. Besimi per njerezit eshte shume I veshtire per tu fituar e mjafton vetem nje cast per ta humbur ate.Une mendoj se njerezit e forte dijne dhe duhet te falin sepse falja sipas mendimit tim nuk do te thote qe nje raport te kthehet ashtu siç ishte ne fillim por qetesiaper shpirtin tend. Ne qofte se fal dike ne rradhe te pare duhet bere per teshpetuar veten tende nga dhimbja. Por gjithashtu e di shume mire se shpesh herenuk arrin te komandosh dot as ndjenjat pozitive e as ato negative. Dhimbja eshte nje ndjenje negative e nuk te lejon dot te mendosh ashtu siç duhet. Kemi shume pakkohe per te qene te lumtur e mendoni pak nese kete kohe duhet ta harxhojme dukembajtur lendime e trishtime ne shpirt. Mos prit asnjehere qe falja kundrejt dikujtte vije te ty. Duhet te jesh vete ti qe te kuptosh se gjerat duhet ti fitoshperfshire ketu dhe aftesine per te falur e per te bere diçka te mire per jetentende. Nuk jane te dobet apo pa karakter ato persona qe arrrijen te falin. Ata kane kuptuar kuptimin e jetes. Se nuk ja vlen te kesh nje peng ne zemer kur mund talargosh ate, nuk ja vlen te ndihesh keq me veten tende kur fajin nuk e ke ti. Dhembi te gjitha duhet te dish se per sa kohe je gjalle, duhet te ndishesh gjalle, duhette falesh veten tende sepse duke falur veten tende arrin te falesh edhe te tjeret,duke falur te tjeret behesh nje njeri I madh. Nuk ka dhimbje me te madhe se nje ndjenje qe nuk te lejon te jetosh I qete. Kujdesu vete per veten tende e ke per ta

Vizitor

avatar
Vizitor
Kristina shkruajti:Nese nuk beson nuk shpreson... Nese nuk shpreson nuk rrezikon... Dhe nese nuk rrezikon nuk do ndryshoj kurre asgje.!

Une s kam asnjeren nga keto keshtu qe...............ndryshimi...........0 me bisht.

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
Nje djale dhe nje vajze mbas kaq shume kohesh ndahen.Vajza mer vesht se ish i dashuri saj do martohej.Nje dite takohen fare rastesisht.
Vajza si spate turp dhe me ngjyren time te preferuar bere dekorin e dasmes tende
Si ste erdhi zor qe kengen tone te preferuar e bere si kengen e ceremonise tende!!!!!
Si ste vjen zor qe daten e njohjes tone e vure si daten e marteses tende!!!
Djali uli koken i perlotur dhe tha:Se keshtu doja te genjeja zemren time se po martohesha me ty ♥

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
[Only mods are allowed to see this link] shkruajti:Nje djale dhe nje vajze mbas kaq shume kohesh ndahen.Vajza mer vesht se ish i dashuri saj do martohej.Nje dite takohen fare rastesisht.
Vajza si spate turp dhe me ngjyren time te preferuar bere dekorin e dasmes tende
Si ste erdhi zor qe kengen tone te preferuar e bere si kengen e ceremonise tende!!!!!
Si ste vjen zor qe daten e njohjes tone e vure si daten e marteses tende!!!
Djali uli koken i perlotur dhe tha:Se keshtu doja te genjeja zemren time se po martohesha me ty ♥️
3333

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
Më kujtohen kohët kur për mua ishe gjithësia,
Atëherë gjithë bota jote, rrotullohej në ëndrrat e mia .
Sa e ftohtë është ndjenja, kur e mbyt trishtimi,
Servirur në pjatë të jetës me garniturë hidhërimi.

Tani , fshehur prej vetes e të gjithëve,
Një shpirt në errësirë ,mbuluar me vetmi,
Buzeqeshje humbur galaktikave ,
kur te humba ty, Dashuri ... !

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
3333

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
Duroj çdo gjë . . . Fatin kundër . . . Fjalët pas shpine . . . Zemrën e thyer . . . Ëndrrën e parealizuar . . . Të gjitha i duroj , vetëm se kam jetën përpara . . . Kam një familje që më do . . . Që bën gjithçka për të më ndihmuar . . . Që më ka rritur e më ka bërë ky që jam sot . . . E pse duhet ta vras mendjen për gjëra joreale që të bëjnë të vuaj kot dhe që nuk kthehen më ??? . . . Kokën lart për t'u ndjerë krenar për veten . . . Dhe duart në xhep për të mos cënuar askënd ..

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
[Only mods are allowed to see this link] shkruajti:

ESE : ESHTE TEPER E VESHTIRE TE FALESH KUR SHPIRTIN TA PUSHTON DHIMBJA.
Koha sheron gjithçka. Dhimbjet, plaget, te meson te kerkosh falje, te meson te falesh. Por kur dhimbja te pushton shpirtin te falesh te duket e pamundur. Thone se te gabosh eshte njerezore por te falesh eshte hyjnore. Dhe nese ti e do veten tende aq pak sa ta lesh ate ne doren e dhimbjes e te urrejtjes atehere kurre nuk do te jesh i afte as te falesh por as te meritosh faljen e dikujt tjeter. Per nje moment kur je e lenduar apo e zhgenjyer, ndjen se gjithçka ka humbur kuptimin qe dikur kishte dhe ta falesh kete dhimbje te duket e pamundur. Sa me shume rritesh aq me shume e kupton se eshte e kote te vazhdosh duke mbajtur meri e inate ne zemer, do jete gjithmone diçka qe do te te ndaloje te jesh e lumtur, te qeshesh me te vertete. Nje gje qe prishet njehere nuk do mundet kurre te kthehet ashtu siç ishte ne fillim. Eshte njesoj si nje pasqyr e cila thyhet dhe sado te mundohemi ti ngjisim copat e saj, nuk do na japi me pasqyrimin tone te sakte. Besimi per njerezit eshte shume I veshtire per tu fituar e mjafton vetem nje cast per ta humbur ate.Une mendoj se njerezit e forte dijne dhe duhet te falin sepse falja sipas mendimit tim nuk do te thote qe nje raport te kthehet ashtu siç ishte ne fillim por qetesiaper shpirtin tend. Ne qofte se fal dike ne rradhe te pare duhet bere per teshpetuar veten tende nga dhimbja. Por gjithashtu e di shume mire se shpesh herenuk arrin te komandosh dot as ndjenjat pozitive e as ato negative. Dhimbja eshte nje ndjenje negative e nuk te lejon dot te mendosh ashtu siç duhet. Kemi shume pakkohe per te qene te lumtur e mendoni pak nese kete kohe duhet ta harxhojme dukembajtur lendime e trishtime ne shpirt. Mos prit asnjehere qe falja kundrejt dikujtte vije te ty. Duhet te jesh vete ti qe te kuptosh se gjerat duhet ti fitoshperfshire ketu dhe aftesine per te falur e per te bere diçka te mire per jetentende. Nuk jane te dobet apo pa karakter ato persona qe arrrijen te falin. Ata kane kuptuar kuptimin e jetes. Se nuk ja vlen te kesh nje peng ne zemer kur mund talargosh ate, nuk ja vlen te ndihesh keq me veten tende kur fajin nuk e ke ti. Dhembi te gjitha duhet te dish se per sa kohe je gjalle, duhet te ndishesh gjalle, duhette falesh veten tende sepse duke falur veten tende arrin te falesh edhe te tjeret,duke falur te tjeret behesh nje njeri I madh. Nuk ka dhimbje me te madhe se nje ndjenje qe nuk te lejon te jetosh I qete. Kujdesu vete per veten tende e ke per ta

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
Edhe djemte dashurojne...
Madje edhe me shume nga sa vajzat e tregojne me fjalet e tyre,
edhe me shume nga sa eshte shkruajtur neper romanet me te bukura te historise...
edhe me shume nga sa tregohet ne romancat me te ndjekura ne bote...
edhe me shume nga sa gojdhenat transmetojne neper vite...

Edhe djemte dashurojne

...kane edhe ata zemer

...
kane edhe ata emicione

ndjejne edhe ata mall

e kane edhe ata friken e humbjes te dikujt

dine edhe ata te besojne

zhgenjehen edhe ata...
duan edhe ata te jene te lumtur...

Edhe djemte dashurojne... Pavaresisht se jane ashtu "te ftohte", "moskokcares" ose "indiferent" edhe ata ndjejne...

Sepse ata nuk qajne ne mes te rruges, nuk do te thote qe nuk duan dike, qajne edhe ata sa here jane vetem dhe mbyllur ku askush nuk i shikon!!!

Sepse ata nuk flasin me shoqerine e tyre, nuk do te thote qe nuk e kujtojne asnjehere "Ate vajzen...", mendojne edhe ata per te madje me shume se femrat.

Edhe djemte dashurojne, shume me teper se femrat. Dhe kur dashurojne e bejne me gjithe shpirt... Kete me mire se kushdo mund ta tregoni edhe ju femra, ju te cilat e keni provuar dashurine e vertete te nje djali!!! ♥

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
3333

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.
Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.
Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.
Te frenosh shpresen
e nje te riu ne lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denimNdoshta do te kthehesh
po ku ta di i shkreti


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons