Forumi Kuq E Zi
Nje videokamera është gjetur brenda një Vazoje te 2000 vjeteve më parë ne Gize...! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nje videokamera është gjetur brenda një Vazoje te 2000 vjeteve më parë ne Gize...! Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Nje videokamera është gjetur brenda një Vazoje te 2000 vjeteve më parë ne Gize...! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nje videokamera është gjetur brenda një Vazoje te 2000 vjeteve më parë ne Gize...! Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje videokamera është gjetur brenda një Vazoje te 2000 vjeteve më parë ne Gize...! 45293679-9c6b-4d5e-b38f-daafd56b9afc200
Lajmi është dhene në Web dhe sjell pyetjen: a është e vërtetë apo fallco kjo foto? Kjo nuk do të ketë me siguri nje pergjigje te sakte,por megjithatë le të mos harrojmë se kjo nuk është hera e parë që objektet "jashtë kohe", jane zbuluar gjatë gërmimeve arkeologjike ose rastësisht.

Keto objekte te vecanta kane qene dhe jane nje siklet i madh për shkencen. Nga ajo që ne shohim në fotografi dhe ne disa video, kamera eshtë e mbyllur brenda një Vazoje Ooparti(gur i cmuar) rreth 2000 vjet më parë.

Vazot prej Ooparti kryesisht janë përdorur shpesh në Egjipt gjatë procesit të balsamimit dhe përmbanin oragane nga trupat e vdekur.
Ky zbulim ne Gizë mund të jetë një tjetër objekt,ku së bashku me shume prova te tjera te zbuluara me pare,ofrojne dëshmi të ekzistencës së udhëtimit në kohë.

Mos harroni, se vetëm kohët e fundit u zbulua se neutrinot udhëtojnë shumë më shpejt se drita dhe prandaj kjo do të thotë se është e mundur që ato të udhëtojnë ne hapsira ndëryjore prapa në kohë.

Kapaku i vazos prej Ooparti ka formen e një kokë njeriu, i cili është ndoshta një nga katër bijtë e Horusit,dhe mund të jenë specifike te Zotit Imseti,që do të thotë se brenda vazos duhet të gjënden mëlçitë e të vdekurit, por ne fakt u gjend një video e kohës sonë.

Te gjithe shtrojme peytjen,a eshte e vertete qe kamera gjendet ne nje vazo te vjeter Ooparti ne Piramiden e Gizes,me moshe mbi 2000 vjecare...?

https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons