Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Plutoni, shtëpi e alienëve prej Fri 03 Jul 2015, 18:39

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@torNASA publikoi imazhet më të detajuara të marra ndonjëherë nga Plutoni, të siguruara nga sonda “New Horizons”.

Fotot janë të një rezolucioni të lartë dhe veç planetit xhuxh, është kapur edhe sateliti i tij më i madh, Charon.

Por ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen (jo të NASA-s) janë 4 pika të errta të vendosura në pjesën ekuatoriale të planetit dhe me një madhësi thuajse të barabartë.

Çdonjëra prej tyre mendohet se ka një diametër rreth 500 kilometra. Veç kësaj, shkencëtarët (dhe alienologët) nuk mund të mësojnë më shumë nga të dhënat e deritanishme.

Kushtet ekstreme që ofron sipërfaqja e Plutonit nuk sugjerojnë një jetë aliene në këtë cep të sistemit tonë diellor, por nëse merret si e mirëqënë, atëherë alienët plutonianë bëjnë mirë të vishen trashë, pasi temperaturat në këtë planet janë rreth -230 gradë celcius, që e bëjnë të pamundur praktikisht ekzistencën e jetës, të paktën të asaj forme jete që njohim ne në Tokë.

/ Top Channel________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons