Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ky disk do u shpjegojë alienëve se çfarë është njerëzimi

Përpara 36 vitesh, ekspertët e NASA-s ëndërronin që të zbulonin ndonjë qytetërim alien në hapësirë dhe të kontaktonin me ta.

Për këtë arsye ata dërguan sondën hapësinore “Vopyager 1” në një udhëtim pa mbarim.

Sonda kishte edhe një disk të artë, ku shpjegohej se si është jeta në Tokë.

Brenda në disk kishte përshëndetje nga 55 gjuhë të botës, muzikë nga Bethoveni, Bach dhe Chuck Berry, pamje nga Toka, madje edhe një udhëzim se si mund të përdoret disku.

Sot sonda që udhëton me 36 mijë kilometra në orë është më pranë objektivit se kurrë.

Ajo është larguar nga sistemi ynë diellor pasi ka bërë një rrugë prej 19 miliard kilometrash- që përkon me 124 herë largësinë nga Dielli në Tokë.

Dr. Paolo Ferri, i ESA thotë: “Asnjë anije hapësinore nuk ka shkuar kaq larg Tokës”.

Por tani NASA merr sinjale shumë të dobëta nga sonda dhe nuk dërgon dot urdhra.

Sondës 800 kilogramëshe i kanë mbaruar edhe bateritë atomike.

Dr. Ferri thotë: “Për fat të keq nuk do e marrim vesh kurrë nëse alienët e kanë gjetur sondën dhe diskun e artë”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa mir qenkemi tu marr vesh ather me mir me njeri-tjetrin aaaaghahaa


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ahahha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons