Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Jashtëtokësorët...nëse ekzistojnë, janë të stërmëdhenj


Nëse jashtëtokësorët ekzistojnë, atëherë ata janë të stërmëdhenj. Në këtë përfundim ka mbërritur studiuesi i hapësirës, Fergus Simpson.

Simpson, një shkencëtar i Universitetit të Barcelonës, thotë se jashtëtokësorët, gjithmonë nëse ekzistojnë, mund të peshojnë mbi 300 kilogramë.

Teoria e hedhur prej tij bazohet në studimet mbi planetin tonë. Në Tokë, kafshët më të mëdha kërkojnë më shumë burime, ndaj janë edhe më të pakta në numër. Për këtë, Toka konsiderohet si një planet i mbizotëruar nga organizmat e vegjël, përfshirë këtu njerëzit.

Simpson ka krahasuar përmasat e organizmave në tokë me organizmat (hipotetikë) në hapësirë dhe ka dalë në përfundimin se përmasat e jashtëtokësorëve janë të stërmëdha.

Një pjesë e shkencëtarëve pajtohen me këtë mendim të Simpson, por ka të tjerë që e rrëzojnë këtë, duke deklaruar se nuk ka të dhëna konkretë për një krahasim të tillë dhe për më tepër nuk merret për bazë graviteti dhe teoria e evolucionit. / Top Channel


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons