Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 NSA dhe komunikimet me jashtëtokësorët prej Tue 13 Mar 2012, 22:57

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në informacionet e “lëshuara” ose të bëra publike në prill 2009 nga NSA,është një dokument shumë interesant i drejtuar nga Teknik Journal Vol XIV i NSA-s, ne nje fletë me numër 41472,titullohet ” Mesazhe nga Extraterrestrialet”.

Kjo faqe, e nënshkruar nga Dr Campaigne, paraqet një seri prej 29 mesazhesh që janë marrë nga hapësira dhe te lëshuara, me sa duket nga inteligjenca jashtëtokësore.

Dokumenti është shkruar në mënyrë eksplicite, për të kuptuar mesazhet në këtë komunikim jashtëtokësore.Një nga pikat e rëndësishme, tani te deklasifikuara, është se jo vetëm konfirmon ekzistencën e inteligjencës jashtëtokësore (nga të cilat Obama ende ka shumë dyshime ), por edhe e konfirmon atë që shumë e kanë dyshuar në dekadat e fundit:se qeveria amerikane ka ruajtur të fshehtat e komunikimit me civilizimin jashtëtokësor, madje edhe përtej kufijve të sistemit tonë diellor.

“Kohët e fundit një seri mesazhe radiosh u regjistruan nga hapësira. Transmetimet nuk ishte ne një rrjedhë të vazhdueshme, por e thyer në fragmente me pushime që mund të konsiderohen si një njësi, sepse ata ishin të përsëritura në disa raste.

Forma të shumta te mesazheve ishin të përfaqësuar nga shkronjat alfabeti, në mënyrë që mesazhet mund të përktheheshin në tekste. Çdo mesazh, është regjistruar vetëm një herë. numrin serik i mesazheve të dhënë është ne çdo referencë.

Po ky nuk ishte i vetmi dokument i deklasifikuar nga NSA ,sepse në faqet e internetit mund të shkarkohen në formatin PDF te gjitha dosjet.

Ambasada Amerikane ne Tunis raporton – Tema: Objektet e Paidentifikuara Fluturuese
“Komunikimi me Inteligjencë Extraterrestrial” nga Lambros D. Callimahos

Ky raport ofron çështjet që lidhen me mynyrat (modus operandi) në të cilën zhvillohet komunikimi me entitetet dyshuar si ET, dhe në rast kontakti, të marrin masa paraprake adecuate dhe jepen rekomandime mbi çështje me interes.

Veçanërisht interesante janë përfundimet e projektit Blue Book, e cila mund të vërehet qartë se asnjë nga objektet dhe / ose në lidhje me ata,paraqiet një kërcënim për sigurinë e shtetit. Pra tani për tani, NSA nuk ka deklaruar se alienet ishin një kërcënim për popullin amerikan.

Fakti që rezultatet e memorandumit të Blue Book, në vitin 1995, tregojnë se nuk ka prova se këto mjete te paindentifikuara janë me origjinë jashtëtokësore, përjashton këtë mundësi,dhe vetë thelbin per ekzistencen e ET ,pra jane jashtë sferës së mbrojtjes, të paktën formalisht.

Pikerisht në “komunikimin me inteligjencën jashtëtokësore”, perballemi me tema specifike si RadioFrekuenca, me kodin ASCII, si një formë e komunikimit me të qytetërimeve të tjera.

Rreth Crop Circleve te bera ne kultuen e grurit, në gusht të vitit 2002, ne shohim një disk me një Et në kodin ASCII, ku është shkruar

“Kujdes nga dhurata të rreme dhe premtime te thyera.Do kete shume dhimbje per shume kohë. Beso. Ka të mirë atje lart. Ne jemi kundër tradhëtise”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons