Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Një javë nga ‘fikja’ e Windows XP prej Tue 01 Apr 2014, 18:53

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një javë nga ‘fikja’ e Windows XP


Një javë na ndan nga dita kur Microsoft do të fikë serverat që përditësojnë automatikisht të gjithë kompjuterët anembanë botës me sistem operimi XP.

Miliona përdorues të këtij versioni të Microsoft janë në panik dhe druhen se pas 8 prillit, kompjuterat e tyre do të jenë pre e lehtë për kriminelët kibernetikë dhe më vulnerabël për viruset.

Frika është me të drejtë. Gjatë gjithë historisë së tij, që nga 2001 kur doli për herë të parë në treg, sistemi i sigurisë së Windows XP është mbrojtur dhe riparuar falë përditësimeve automatike të siguruara nga vetë kompania e Bill Gates.

Kur këto përditësime të mungojnë, mundësia që hakerat të gjejnë ‘porta të lira’ për të hyrë në sistem rritet goxha.

Megjithatë, ekspertë të sigurisë kompjuterike qetësojnë disi, duke thënë se nëse përdoruesit tregohen të vëmendshëm dhe të zgjuar në programet dhe faqet që lundrojnë në internet, gjithcka mund të funksionojë normalisht.

Windows XP është sistemi operativ më jetëgjatë dhe më i përhapuri në historinë e Microsoft. I ofruar në tre paketa, Service Pack 1, Service Pack 2 dhe finali Service Pack 3, ai u pasua nga Windows 7, ndërkohë që së fundmi kompania e Bill Gates ka hedhur Windows 8 jo vetëm për kompjuterë, por edhe për tabletë dhe telefona inteligjentë.


/ Top Channel


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons