Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Duket se do të hyjë funksioni me pagesë për rreth 50 prej kanaleve të gjigantit të videove.

Duket se gjatë kësaj jave, Youtube duhet të lëshojë një shërbim të ri me pagesë për rreth 50 prej kanaleve të tij, me një kosto prej 1.99 dollarësh në muaj. Zërat në lidhje me përbërësit me pagesë që do të ofrohen nga faqja e famshme e videove qarkullojnë prej kohësh, por tani duket se gjithçka është bërë më ngulmuese. Sipas “Financial Times”, risia mund të hyjë në funksion që prej kësaj jave.

Për momentin nga vetë Yotube s'ka ardhur asnjë koment mbi ndonjë datë të mundshme për lançimin, teksa mjaftohen duke konfirmuar se kanalet me pagesë janë pjesë e planeve të së ardhmes: "Tani s'kemi asgjë për të lajmëruar, por po kërkojmë të krijojmë një platformë me abonim, në gjendje për t'u përcjellë më shumë artikuj përdoruesve tanë, me synimin edhe për të gjetur një tjetër mënyrë që të gjenerojë të ardhura, përveç reklamave", ka pohuar një zëdhënës i Youtube.

Duhet thënë se tashmë prej vitesh, faqja e videove që kontrollohet nga Google, ka një audiencë prej 1 miliard përdoruesish në muaj, që në total shikojnë 6 miliard orë video. Janë shifra tepër të rëndësishme që të injorohen. Deri tani, të konsiderueshme janë të ardhura që vijnë nga reklamat: parashikohen 4.14 miliard në vitin 2013, një "kërcim" i madh krahasur me 2.93 miliardët e 2011-s. E kushedi sa do të rriten, nëse edhe kanalet me pagesë do të rezultojnë të suksesshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons