Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Interneti na merr 15 orë në javë prej Fri 30 Mar 2012, 08:09

Vizitor

avatar
Vizitor
Të rinjtë në vendet e zhvilluara shpenzojnë mesatarisht 15 orë në internet ose pesë orë më shumë nga viti 2008. Studimi u realizua nga një qendër e studimeve mediatike “Ofcom” dhe rezultatet u publikuan ditën e premte.Për më tepër, tetë në dhjetë adoleshentë futen në internet me më shumë se një pajisje, që zakonisht janë kompiuteri personal dhe celulari. Një rritje e tillë e aksesit “online” është mundësuar edhe nga bumi i “iPhone” apo “smartphone”, që llogarisin qindra milionë shitje në të gjthë botën.Përveç këtyre teknologjive të reja, varësia e të rinjve ndaj internetit i kushtohet edhe bërjes më tërheqëse të rrjeteve shoqërore dhe fillimit më të hershëm në moshë i përvojave në rrjet.Sipas studimit, në vendet perëndimore, 60% e të rinjve kanë një profil në rrjetet shoqërore dhe dy të treta e atyre që kanë llogari e vizitojnë atë në mënyrë të përditshme.Megjithatë, ana më befasuese e anketës tregoi se grupi me rritjen më të shpejtë të përdoruesve nuk i përket moshës së re, por është grupmosha 45-55 vjeç.
TCH

2 Re: Interneti na merr 15 orë në javë prej Fri 30 Mar 2012, 19:56

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
mua mi mer per dy dit 15 or


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons