Forumi Kuq E Zi
Kali Hero Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Kali Hero Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Kali Hero Empty Kali Hero prej Sat 30 Mar 2013, 16:59

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kali Hero 55746010
Reklesi (E pakujdesshmja) ishte nje pele e vogel Mongole qe ishte blere per 250$ nga lejtnanti Erik Pederson nga nje i ri Korean, Kim Huk Moon, ne pisten e garave te Seulit. Reklesi hyri ne Trupat e Marinsave te ShBA ne vitin 1952. Ajo u promovua dy here si ‘Staf Sarxhent’. Gjate luftes Koreane, Reklesi transportonte arme ne linjat e frontit. Mjaftonte qe ajo te drejtohej dy-tre here per ne destinacion, qe te mesonte rrugen per dhe nga pikat e dorezimit te armeve. Vetem gjate nje beteje, ajo beri 51 rruge nen zjarrin e kundershtarit, dhe pjesen me te madhe te tyre i beri e vetme. “Eshte e veshtire te pershkruash ngazellimin dhe mbeshtetjen morale qe iu jepte Marinsave ajo pele e vogel me fytyre te bardhe, ndersa i shpetonte armikut per te ngjitur ne mal municionet per te cilat kishim aq shume nevoje” u shpreh Majori Xhejms Bobit. Dekoratat e Reklesit perfshijne dy Zemra te Kuqe, nje Medalje per Sjellje te mire, nje Citim te Njesise Presidenciale me yll, nje Medalje per Sherbim te Mbrojtjes Kombetare, nje Medalje Sherbimi Koreane, nje Medalje Sherbimi te Kombeve te Bashkuara, dhe nje Citim te Njesise Presidenciale Koreane. Te gjitha keto ajo i mbajti ne batanijen e saj te kuqe dhe te florinjte. Por cmimet qe i pelqenin me shume ishin koka-kola dhe birrat, si edhe embelsirat dhe cokollatat-ndonjehere dhe pak uiski dhe burbon.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Kali Hero Empty Re: Kali Hero prej Thu 18 Apr 2013, 15:03

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
shum mir me mir kafshet sesa njerzit ntshumtenn e rasteve


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons