Forumi Kuq E Zi
Kali i mërzitur hipën mbi çati  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Kali i mërzitur hipën mbi çati  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Kali i mërzitur hipën mbi çati  Empty Kali i mërzitur hipën mbi çati prej Sun 22 Sep 2013, 17:20

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kali i mërzitur hipën mbi çati

Mendoni sikur të zgjoheni dhe të gjeni një kal në çatinë e shtëpisë tuaj. Kjo i ka ndodhur të martën e kaluar një familjeje kanadeze në Brunsuik dhe në këtë rast photoshop-i nuk ka asnjë lidhje.

Pat dhe Stephen Downey, që rrisin kuaj garash në fermën e tyre, kanë zbuluar se një prej kafshëve ishte ngjitur mbi garazh. Në disa metra lartësi por aspak i trembur, kali ka shijuar panoramën që ofronte çatia.

Fotoja është bërë nga vëllai i pronarit të fermës, Archie, që jeton po ashtu në një fermë ngjitur dhe që e ka shpërndarë me celular.

Natyrisht, fotoja ka nisur të qarkullojë në web. “Nuk arrinim ta besonim. Mendonim se ishte një fotomontazh”, kanë treguar Pat dhe Stephen për televizionin kanadez CTV.

U desh pak kohë për ta zbritur, por në fund kafsha është kthyer në sallë shëndosh e mirë. Me siguri, thonë dy pronarët, kali është ngjitur duke kaluar nga njëra çati në tjetrën mbrapa garazhit.

“Mendoj se ishte mërzitur sepse shpesh herë rrit vetëm dhe, njësoj si një fëmijë 2 apo 3 vjeç ka hyrë në telashe në kërkim të emocioneve të reja”, ka thënë Stephen Downey.

Për të shmangur që ngjarja të përsëritet dhe që kuaj të tjerë të ndjekin shembullin, çifti ka vendosur një gardh përreth garazhit.
Kali i mërzitur hipën mbi çati  734400_707298179281606_1642704531_n


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons