Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zbulohet qytet misterioz i një tjetër civilizimi në trekëndëshin e Bermudës…!

Në thellësi të oqeanit, në rajonin e Trekëndëshit të Bermudës, një ekip shkencëtarësh kanadez, zbuluan aty një qytet gjigand të humbur…!

ranë brigjeve të Kubës, një robot zhytës mundi të regjistroi rrënojat e ndërtesave, katër piramida gjigande dhe diçka (statujë-monument) që i ngjanë Sfinksit.

Specialistët vlerësojnë se ndërtesat e mbytura i përkasin periudhës para klasike, të historisë së Karaibeve dhe të Amerikës Qendrore dhe qyteti mund të banohej nga përfaqësues të qytetit të Teotihuacan (qytet i braktisur, i cili ndodhet 50 km nga Mexico City dhe ka një moshë prej rreth 2000 vjet).

Qyteti ndodhet 183 m nën oqean dhe ekipi i shkencëtarëve me në krye Weinzweig dhe Zalitzki janë të bindur se është Atlantida –qyteti i humbur prej më shumë se 10.000 vjetësh.

Korrikun e vitit të shkuar, studiues Amerikanë dhe Francezë zbuluan në thellësi të oqeanit, po në të njëjtin rajon: Një piramidë pjesërisht të kristaltë, sipas gjasave më madhe se Piramida e Keopsit në Kajro.

Megjithatë, deri më tanë ende nuk është certifikuar mosha dhe “prejardhja” e këtij qytetërimi!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons