Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kini kujdes, pasi ruajtja e qetesise mund t’ju...vrasë!Harrojini të gjithë këshillat për mbajtjen e qetësisë, sepse rezultatet e reja të një kërkimi vendosin në diskutim "artin" e durimit. Pikërisht, studiuesit Marcus Mund dhe Kristin Mitt të Universitetit të Jenas në Gjermani kanë zbuluar një lidhje të fortë mes emocioneve të "permbajtura" dhe zgjatjes së jetës. Praktikisht kush nuk shfryn inatin ka një frekuencë kardiake më të madhe dhe më të lartë në krahasim me mesataren.
Eshtë vërtetuar se kush mban emocionet përbrenda mund të pësojë dëme kardiake si hipertensioni, dëme në veshka, por flitet edhe për kancer. Pra duhet të shfryni sa më shumë, kur ju ndodh diçka. Shkencëtarët kanë zbuluar se ata që nervozohen shumë gëzojnë një shëndet të mirë. Për shembull, italianët dhe spanjollët, të njohur për temperamentin e tyre "të nxehtë", jetojnë mesatarisht dy vjet më shumë sesa anglezët.
Irritimi ju bën mirë e aq më shumë të shfryni inatin. Prandaj sipas këtij studimi, këshillohet herë pas here 'humbja e kontrollit'. Kush i mban përbrenda emocionet ekspozohet më shumë ndaj stresit, shtimit të frekuencës kardiake dhe si rrjedhojë, shtohen rreziqet. Studiuesit shpjegojnë se ata që kontrollojnë emocionet janë të disiplinuar e të motivuar për të përmirësuar stilin e tyre të jetës. Prandaj nuk do t'u duhet shumë për t'u konvertuar në realitetin e ri.(


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehhhhhh dashka me u bo me nervoze nga cjam meqe paskan dal te tilla keshillash


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons