Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Sipas agjencisë ruse RIA Novosti, rusa do të kryej në Egje stërvitjen më të madhe detare që nga viti 1990.
Sipas RIA Novosti, në Egje do të zbres Flota Detare e Baltikut dhe Flota detare e Detit të Zi, kulmi i kësaj stërvitje do të arrihet në 28/12/2012. Në këtë super-stërvitje do të marrin pjesë anija luftarake ndjekëse, Moskva dhe fregata Smetlivy, por si dhe anijet zbarkuese Nikolai FILCHENKOV (Nr. 152) dhe Azov, si dhe në pritje të mbërritjes së Novocherkassk të klasit Ropucha-I, që parashikohen të gjenden në Egje në prag të Vitit të Ri.


Flota përbëhet nga fregata Yaroslav Mudry, zbarkueset Kalinigrad dhe Alexander Shabalin, rimorkiuesja SB-921 dhe anija furnizuese Lena. Pas tyre vijon Flota e Veriut, me anijet shkatërruese Severomosk, rimorkiuesja dhe shpëtimtarja Altai, cisterna Dubna si dhe një numër i madh trupash marinarësh të forcave speciale.
Sipas analistëve ushtarak, kjo stërvitje ka rëndësinë e saj pasi dërgon mesazhet e duhura: Kundërshtari historik i Rusisë, Turqia “është përball”, kështu që mesazhi duhet të jetë i fortë dhe i konkret, kjo përsa i përket asaj se me çfarë do të përballen në Siri, nëse vendosin të realizojnë peripeci, si me implikimin e NTOS qoftë dhe direktë Turqia.
Ndërkohë, lajmi është konfirmuar dhe nga zëdhënësi i ministrisë së mbrojtjes ruse, Alexander Lukashevich, i cili pohoi se Rusia ka një planë për të realizuar një stërvitje shumë të madhe dhe një plantë për ndërhyrje emergjent për evakuimin e qytetarëve rus nëse është e nevojshme nga Siria


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ccnccnccnnccnccn ouuuu po pysja veten vall se ku jan ruset eccccc fillun aaapaaaa u shkriva me kto historina


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons