Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shokohen banorët, qeni i ngul dhëmbët bebes një vjeç dhe e ha

Një fëmijë i ardhur në jetë vetëm 12 muaj më parë pësoi fund tragjik pasi u kafshua nga një qen race.

Onion është qeni që peshon 60 kilogramë i cili në lagje ku jetonte kurrë nuk ishte shndërruar në problem për banorët madje siç raporton noa.al, shpesh ata luanin me të.

Por këto ditë ai shihet si më i urryeri pasi ka bërë diçka të tmerrshme, ka ngrënë vogëlushin njëvjeçar, Xheremi (Jeremiah Esheë-Shahan).

Ngjarja e frikshme ka ndodhur në Las Vegas gjatë një feste. Vogëlushi gjendej në shtëpinë e gjyshes ku po festohej ditëlindja e tij. Atje ishin mbledhur prindërit, kushërinj e miq të tyre. Po ashtu dhe qeni 6 vjeç i shtëpisë së Jeremiah, një racë Mastiff që peshon mbi 60 kilogramë.

Në një moment i vogli po ledhatonte qenin. Krejt papritur, Onion i është kthyer Xheremit të vogël dhe i nguli dhëmbët në kokë dhe trup. Skena e tmerrshme u pa fillimisht nga i ati i Xheremit, Chris Shahan por kur ai u afrua ishte vonë.

Vogëlushi u dërgua në spitalin e Las Vegas ku dha shpirt pas tre ditësh në luftë me vdekjen.

Ndërsa urrejtja ka përfshirë banorët në lagjen ku ndodhi ngjarja e 27 prillit, aktivistët po përpiqen të shpëtojnë nga ndëshkimi fatal, Onion, qenin që kafshoi për vdekje të voglin. Onion ndodhet në karantinë nën dyshimet e tërbimit por s’ka gjasa të tilla pasi ai ishte qen shtëpie.

Shpjegimi që jepet në këtë rast është i thjeshtë. Fëmija mund ta ketë prekur qenin në zona ku kafsha mund të acarohet dhe reagimi ka qenë instikti prej kafshe duke mos dashur kurrë që t’i bëjë keq fëmijës, por vetëm në kushte vetëmbrojtjeje dhe pse të pamotivuar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
po kto budallat per ca ishin amon e 1 fmi tvogel nuk shpetun dot njerez te trashhhh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons