Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Më shumë se 100 avion luftarak të aviacionit amerikanë do të marrin pjesë në një stërvitje të përbashkët me aviacionin izraelit IAF në Egje.
Për herë të parë, edhe Izraeli do të marrë pjesë në një stërvitje të përbashkët me NATO-n dhe me vende fqinje të “vatrës” së Egjeut. Është një nga zhvillimet më me interes të madh, pasi është kundërpërgjigja e parë që i jepet në të njëjtin kuadër Rusisë, e cila po grumbullon në Egje më shumë se 20 anije luftarake në një stërvitje ushtarake të sajën.

Kurrë në të shkuarën nuk ka ndodhur një gjë e ngjashme.
Kjo për vetë faktin se aviacioni luftarak izraelit IAF funksionon në mënyrë autonome, me qëllim që të përballojë rreziqe që kanë të bëjnë me sigurinë e tij kombëtare.

Situata e tensionuar dhe e rrezikshme në Siri, me mbështetjen e Rusisë dhe të Teheranit, ndoshta do të shtyjë liderët e botës në një zgjidhje të përbashkët me ndërhyre ushtarake, për t’u zgjidhur sa më shpejtë ky problem. Si Rusia po ashtu dhe Teherani kanë pohuar drejtë se nuk do pranojnë zgjidhje të njëanshme, në të kundërt do të reagojnë, e aq më shumë nëse ndërhyrja ushtarake kryhet kryesisht nga Izraeli, gjë kjo që do të shënonte dhe fillimin e një konflikti të madh në rajon, pasi Teherani do të sulmonte Izraelin menjëherë.
Pak më parë, televizioni izraelit, njoftoi se avion luftarak nga shumë vende të ndryshme, pritet të arrijnë në vend shumë shpejtë, për të marrë pjesë në një stërvitje të përbashkët të titulluar “Blue Plug”.
Gjatë stërvitjes, e cila konsiderohet si stërvitja me madhe e realizuar ndonjëherë në Izrael, avion luftarak do të kryejnë dyluftime ajrore figurative, misione dëbimi me formacione të mëdha (COMMAO) si dhe qitje në fushëbeteje!/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
edhe kto amerikanet boll mo me luft pasi predhat apo plumbat spo bien mbi kamikazet por mbi njerez e mbi kalamajt


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons