Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 U “dërgoi” tërmet mumia e Altai prej Fri 03 Aug 2012, 20:55

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

U “dërgoi” tërmet mumia e Altai

Edhe pse kanë kaluar 19 vjet, vendasit ende nuk e kanë harruar “Mbretëreshën e Altai”, një mumie me moshë 2500 vjeçare e zbuluar nga arkeologët vendas.

Në përvjetorin e ekspeditës së gërmimit që solli në dr
itë mumien në vitin 1993, një tërmet 5,3 ballë i shkallës rihter, goditi rajonin në malet Altai të Siberisë Jugore, pranë kufirit me Mongolin;.

“Fakti se u shkaktua tërmet, në 31 korrik, është një shenjë nga “Mbretëresha”, që tregon se ajo dëshiron të kthehet”, pretendon kreu i lëvizjes “Besimi i Bardhë” për kthimin e mumies, Akai Konief citon alb-observer.com

“Piloti – që kishte transportuar gjetjet arkeologjike- më kishte thënë atëherë se në momentin që erdhi në dritë “Mbretëresha”, ndodhi tërmet, por askush nuk e besoi. Tashmë ne kemi fakte se “Mbretëresha” dëshiron të kthehet. Nëse kjo nuk ndodh, atëherë do të pasojnë dhe shumë shenja të tjera”, deklaroi Akai Konief.

Mumia e “Mbretëreshës së Altai”, ruhet në Muzeun e Institutit Etnografik dhe Arkeologjik Novosibirsk.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons