Forumi Kuq E Zi
Gjumi i drekës bën mirë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Gjumi i drekës bën mirë Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Gjumi i drekës bën mirë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Gjumi i drekës bën mirë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Gjumi i drekës bën mirë Empty Gjumi i drekës bën mirë 2/8/2012, 19:28

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Gjumi i drekës bën mirë

Gjumi i ditës i ndihmon fëmijët që të përqendrohen, të mësojnë më shpejt dhe madje edhe që të dalin më mirë në
provime në shkollë, vërtetoi një studim. Sipas të dhënave, të gjithë njerëzit, por kryesisht të miturit ndihen më pak në
ankth dhe më të motivuar për të arritur rezultate të mira, ndërsa fitojnë
aftësi të shtuara për të reflektuar, nëse
pushojnë të paktën një orë gjatë ditës. I njëjti studim pretendon se është
thelbësore për mirërritjen e një fëmije që atij t’i jepet më shumë kohë për të menduar në lidhje me fenomenet e ndryshme apo gjërat e reja me të cilat
njihet në jetë. Megjithatë, ndonëse secili prej nesh
fillon të mendojë që prej moshës 3-
vjeçare në mënyrë konkrete, një studim i thellë i vetvetes ka nevojë për
një tru sa më të qetë. Kërkuesit e Universitetit të Kalifornisë Jugore, duke studiuar disa mënyra
komplekse të mënyrës se si çlodhet truri, arritën në përfundimin se mënyra
më e mirë për t’u relaksuar është gjumi i drekës. ”Çlodhja e trurit lidhet ngushtë me mënyrën se si funksionojnë emocionet, logjika apo gjykimi moral,
në të njëjtën kohë që ndikon edhe aspekte të ndryshme të të mësuarit
apo kujtesës. Si e tillë, është thelbësore për të miturit dhe gjumi gjatë ditës
është ai që shton më shumë këto efekte”, shkruan revista e Shkencave Psikologjike.

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
ben mir po ce do se ndrek bej detyrattt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons