Forumi Kuq E Zi
Gjumi "shkrin" kilet e tepërta Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Gjumi "shkrin" kilet e tepërta Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Gjumi "shkrin" kilet e tepërta Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Gjumi "shkrin" kilet e tepërta Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Gjumi "shkrin" kilet e tepërta 404230_379822165362544_141388129205950_1626832_453347353_n
Studiuesit mendojnë se fjetja nga 6 deri 8 orë gjatë natës, ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të hormoneve që shkaktojnë ndjenjën e urisë dhe ngopjes, si dhe ndihmon në ballafaqimin me stres.

Nëse mund t’u besohet rezultateve të studimit të ri, ushtrimet trupore dhe ushqimet dietale nuk janë mënyra më e mirë për të humbur kilet e tepërta.

Në vend të kësaj, gjithçka që duhet të bëni, është që të flini më shumë dhe të prisni rezultatet e para.

Studimi shkencor i bërë në qendrën mjekësore "Kaiser Permanente" në Portland ka treguar se një gjumë i mjaftueshëm mund të ndihmojë shumë në shkrirjen e dhjamërave.

Studimi më i ri thotë se femrat dhe meshkujt që flenë të paktën gjashtë orë në ditë, si dhe që dinë si të sillen pozitivisht ndaj stresit të përditshëm, gjatë dietës gjashtëditore shumë lehtë humbin deri në 6,3 kilogramë.

Kërkuesit shkencorë mendojnë se fjetja nga 6 deri 8 orë gjatë natës, ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të hormoneve që shkaktojnë ndjenjën e urisë dhe ngopjes, si dhe ndihmon në ballafaqimin me stres.

Doktor Charles Elder nga qendra ‘Kaiser Permanente’ pohon: "Ky studim tregon se njerëzit që kanë ndërmend të humbin në peshë, duhet të flenë sa duhet dhe duhet që t’i ikin sa më shumë ekspozimit ndaj stresit. Kjo dmth se duhet zvogëluar impenjimet e përditshme dhe duhet rënë më herët në gjumë".

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
ndaj kom ren aq shum se jom ba gjumashe

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons