Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 NASA: Flamujt po valëviten akoma në Hënë. prej Wed 01 Aug 2012, 20:09

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


NASA: Flamujt po valëviten akoma në Hënë. Po yni?

Katër dekada pasi astronauti i fundi u ul në Hënë dhe vendosi një flamur amerikan në sipërfaqen e saj, shkencëtarët kanë ngritur pikëpyetje nëse flamujt po valëviten akoma.

Por imazhet e reja që ka sjellë NASA, kanë sjellë prova se flamujt janë aty.

Nga gjashtë flamujt e ngritur nga astronautët amerikanë, vetëm njeri nuk është në këmbë, thuhet në një analizë që iu është bërë hijeve që flamujt lëshojnë në Hënë.

Gjatë gjashtë misioneve amerikane në Hënë, astronautët kanë lënë flamuj të vendit të tyre si simbol të arritjeve shkencore dhe inxhinierike.

Misioni i fundit ishte Apollo 17 më 14 dhjetor 1972.

Shkencëtarët mbetën të befasuar pasi nuk dihej nëse flamujt do u mbijetonin temperaturave të ulëta dhe rrezeve ultravioletë.

Natyrisht ka pasur shumë teori konspirative se si flamujt valëviten në mungesë të ajrit, kurse amerikanët përgjigjen duke thënë se që në momentin që ata kanë nisur të dridhen kur u ngulën, nuk kanë ndaluar më për shkak të mungesës së ajrit.

Ndërkohë ka pretendime se në Hënë është edhe një flamur shqiptar. Nuk dihet nëse NASA ka sqaruar që ai po valëvitet apo jo? Ka shumë rëndësi për këtë 100 vjetor të mbushur me rekorde.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons