Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

SHBA: Për herë të parë lindjet e “bardha” janë më të pakta se ato me “ngjyrë”

Për herë të parë në historinë e saj në SHBA lindjet e “bardha” jo- hispanike janë minoritet. Kjo do të thotë që fëmijët e lindur nga minoritetet etnike dhe racore tani përbëjnë më shumë se gjysmën e totalit të lindjeve në këtë vend.
Lajmi është bërë public nga kanali prestigjioz BBC sipas të cilit, të zinjtë, hispanikët, aziatikët si dhe racat të tjera kanë sjellë në jetë 50.4 përqind të fëmijëve që kanë lindur në vitin 2011. Krahasuar me vitin 2008 numri i lindjeve të bardha ka rënë me 11.4 përqind krahasuar me vetëm 3.2 përqind për minoritetet.
Sipas sociologëve një factor kyc në këtë ngadalësim është zhvillimi ekonomik që ka pësuar rënie këto vitet e fundit. Sirrjedhojë duke qenë se të “bardhët’ janë më të kujdesshëm në planifikimin familjar,janë ata që janë frenuar më shumë për të bërë fëmijë. Në SHBA minoritetet përbëjnë sot 36.6 përqind të popullsisë totale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons