Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Palmat më parë janë rritur në Antarktidë..

Shkencëtarët që po bëjnë gërmime të thella në Antarktidën moderne kanë zbuluar prova se pemët palma dikur janë rritur atje.

Analizat e pjalmit dhe sporeve, si dhe mbetjeve të krijesave të vogla k
anë dhënë një panoramë klimaterike për periudhën e hershme “Eocene”, rreth 53 milionë vjet më parë.

Studimi i revistës “Nature” sugjeron se temperaturat dimërore në Antarktidë kanë kaluar 10 gradë Celsius, ndërsa në sezonet verore kanë arritur në 25 gradë.

Njohuritë më të mira mbi kushtet e “gjelbërimit” do të shtojnë hamendësitë për efektet e rritjes së CO2-shit në ditët e sotme. Epoka “Eocene” ka qenë subjekt i një interesi në rritje në vitet e fundit, si një “ngrohtësi analoge” në Tokën aktuale.“Ka dy mënyra për të parë se ku do të shkojmë në të ardhmen. Njëra është përdorimi i modeleve klimatike të bazuara mbi fizikën, ndërsa tjetra është vështrimi i epokave të kaluara që janë të ngjashme me atë ku mund të jemi pas 10, 20 apo 100 vjetësh”, ka deklaruar bashkautori i studimit, James Bendle nga Universiteti i Glasgout.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons