Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Qeni më i vjetër në botë 23 vjeç prej Fri 13 Jan 2012, 17:29

Vizitor

avatar
Vizitor

Qeni me emrin Uncle Chi Chi (‘xhaxhi’ Chi Chi), me siguri është qeni më i vjetër në botë. Pronari i tij beson se ky qen, i cili para dhjetë vitesh është verbuar tërësisht si pasojë e pleqërisë, ka së paku 23 e ndoshta edhe 24 vjet.

Zyrtarisht, sipas librit të rekordeve Guinness momentalisht qeni më i vjetër në botë është Sako nga Australia (22 vjeçar).

Producenti i kinematografisë Frank Pavic nga West Village i New Yorkut e kishte marrë këtë qen nga kushërira e tij Jane Maybank para 15 vitesh, saktë më 1996. Atëherë Chi Chi ishte tetë ose nëntë vjeçar, ndërsa Jane ia dhuroi Frankut pasi qeni nuk shkonte mirë me fëmijën e saj të vogël.

Janë e kishte marrë qenin nga një kushërirë tjetër e saj Frances Huston, e cila më 1987 e kishte marrë qenin në azilin e qenve. Në kohën kur ajo e mori qenin i kishin thënë se ai ishte një vjeç e gjysmë.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons