Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zbulohet një kalendar 1200 vjeçar prej Fri 11 May 2012, 22:00

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Kuriozitete & Enigma
Zbulohet një kalendar 1200 vjeçar

Studiues amerikanë kanë zbuluar në Guatemala një kalendar të popullit të zhdukur Maja, që është dukshëm më i vjetër se ata që njiheshin deri tash. Sipas ekspertëve amerikanë ky kalendar është krijuar 1200 vjet më parë, transmeton albinfo.

Me këtë moshë ai është për 400 vjet më i hershëm se kalendarët e Majave që deri më tash vlerësoheshin si më të vjetrit.

Vizatimet e këtij kalendari janë gjetur në muret e një ndërtese të gërmuar në gërmadhat e qytetit Xultun në veriun e Guatemalës.

Shumë nga mbishkrimet janë dëmtuar nga vandalistët por një numër vizatimesh janë ende të dallueshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons