Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Smartphone i parë me RAM prej 2 GB prej Thu 10 May 2012, 21:41

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Gjatë ditës së stome LG lëshoi Optimus LTE2 që është smartphone i parë që e ka RAM-in prej 2GB, që paraqet dyfishin e shumicës së telefonave. LG i pushtuar nga Samsung, njësoj sikur Samsung që është pushtuar me Apple, kështu që nuk është befasi që prodhuesi i telefonave në heshtje lajmëroi smartphone-in e ri në përgjigje ndaj ngjarjes së papaketizuar të Samsungut.
Disa nga veçoritë e kësaj pajisje janë një paraqitje True HD IPS prej 4.7 inçësh, procesor dybërthamor 1.5GHz Snapdragon S4, 2 GB RAM, bateri 2150 mAh dhe mbështetje për rrjetet LTE në Kore. Kjo pajisje pritet të dalë në shitje gjatë mesit të muajit maj.

Nuk pritet që i njëjti model do të shkojë ndonjëherë në Shtetet e Bashkuara, por ofron një ide të mirë se për ku janë nisur smartphone-ët. Deri në fund të vitit 2012, pritet që shumica e produkteve të kenë procesorë katërbërthamor, 2 GB RAM dhe bateri prej 2,000+ mAh.

Ky smartphone i posalëshuar nga LG përdor sistemin operativ Android. Kjo mbase edhe mund të jetë pritur për një produkt të LG-së./pcworldalbanian


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons